polskie centrum bizarro

Zakręcony KONKURS, czyli hucznie zaczynamy!

In Nowości na stronie, Różne, różniste on 1 listopada, 2011 at 6:00 am

Słowo się rzekło, KONKURS U PŁOTU!

Zapraszamy Was do udziału w naszym unikalnym konkursie – drugiego takiego nie ma, jak Polska długa, szeroka a nawet głęboka! Ale nie bójcie się (na to pora przyjdzie później), bowiem rzecz jest prosta:

MOJE WŁASNE BIZARRO…

Przysyłajcie nam swoje opowiadania oraz grafiki. Najważniejsze kryterium jest takie: rzecz musi być zakręcona, a nawet pokręcona. Musi też nawiązywać do tematyki bizarro. Sami widzicie – bułka z bananem!

A tutaj prezentujemy garść dodatkowych zasad zwanych REGULAMINEM KONKURSU:

1. Akceptujemy opowiadania o maksymalnej wielkości 6 666 znaków (licząc ze spacjami i innymi znakami, także wymyślonymi przez Was). Sugerujemy nadsyłanie opowiadań w formacie PDF, ale klasyczne wordowskie DOCi, czy nieco mniej klasyczny openofficowe ODFy też będą mile widziane

2. Grafika może być zdjęciem, szkicem węglem, rysunkiem a nawet grafiką wektorową. Ważne, by mieściła się w pliku jpeg, gif lub tiff i nie wystawała ponad 1 mb przestrzeni dyskowej.

3. Gotowe arcydzieło przesyłać możecie w sposób dowolny – metodą projekcji w naszych umysłach, wydrapując na ścianach sypialni jury a nawet korzystając z gołębi pocztowych i innych – ale sugerowanym sposobem komunikacji jest wiadomość e-mail przesłana na adres, który zostanie podany w ciągu kilku dni.

4. Terminy. Konkurs zaczyna się dzisiaj (1.11.2011 o godzinie 13.13) i trwać będzie do 13.12.2011 włącznie. Do godziny 13.13, oczywiście. Decyduje data stempla pocztowego bądź wpis w książeczce lotów gołębia pocztowego. Ewentualnie data wpłynięcia przesyłki na konto mejlowe.

5. Nagrody. Nagrodzimy dwukrotnie. Za najlepsze opowiadanie i za najlepszą grafikę damy mocno niezwykłą koszulkę oraz antologię „Bizarro dla początkujących” (mamy już ostatnie egzemplarze z ograniczonego wydania – specjalnie trzymamy je pod kamieniem, właśnie w celu takim jak ten). Pozostawiamy sobie możliwość nagrodzenia także za drugie miejsce, w takim przypadku trofeum będzie tylko (i aż) antologia opowiadań.

6. Jury. W skład jury wchodzą osoby kręcące tą stroną. Stronnicze, interesowne i ogólnie złe! Kto konkretnie? Spójrzcie na zakładkę poświęconą osobom projektu, tam znajdziecie winnych.

7. Pytania. I odpowiedzi. Dla jednych i drugich właściwym miejscem jest niniejszy post – możecie się dopytywać pisząc komentarze, w podobny sposób będziemy Wam odpowiadać.

8. Prawa autorskie.  Musicie być autorami nadsyłanych prac i dysponować pełnią praw autorskich do nich. Przesyłając pracę na konkurs zgadzacie się na publikację opowiadania lub grafiki na tym blogu.

9. Zmiany w regulaminie. Jeśli uznamy, że regulamin musi zostać wzbogacony lub zubożony w sposób dowolny, to dowiecie się o tym w kolejnych postach. Ewentualne zmiany będą wprowadzane także tutaj, w postaci kolejnych punktów.

Gdzie przesyłać prace? Ślijcie je na mejla: polskiebizarro@interia.pl

 1. […] Dzia­ła­jący od wczo­raj blog już ogło­sił pierw­szy kon­kurs na tekst w stylu bizarro. Wię­cej na jego temat dowie­cie się tutaj. […]

 2. […] że ogólne zasady konkursu dostępne są TUTAJ. Share this:EmailPrintLike this:LikeBe the first to like this post. ▶ No Responses /* 0) […]

 3. można wysłać kilka prac? np. dwa opowiadania, albo opko i grafikę?

  • tak, można wysłać kilka prac przy czym zwracamy uwagę, że ilość nie zwiększa prawdopodobieństwa wygranej. Sugerujemy wybór najlepszych z najlepszych – takie zostaną docenione!

   Przy wysyłaniu kilku prac prosimy o załączanie ich do osobnych wiadomości e-mail.

 4. Jam chyba nie godzien, taki maluczki w tych swoich głupotach. Moje głupoty niegodne Waszych wielkich głupot. 🙂

  • E tam, jesteśmy nieustająco otwarci na wszelkie propozycje – jeśli masz coś bizarrowego, to ślij nam 🙂

   • Obiecałem Darkowi, że coś wymóżdzę na dzień dziecka i wyślę do Niedobrych Literek. To i się postaram. A co!

   • Czasu jeszcze jest trochę, więc pełen luz 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: