polskie centrum bizarro

Konkurs, konkurs i po konkursie

In Nowości na stronie on Grudzień 14, 2011 at 6:00 am

Ogłaszamy wszem i wobec, że pierwszy konkurs w dziejach (krótkich jeszcze, ale już zacnych!) portalu niedobreliterki uległ zakończeniu! I to bynajmniej nie z przyczyn dramatycznych czy też losowych. Wręcz przeciwnie: swój koniec spotkał dokładnie wtedy, kiedy spotkać go powinien, a więc… wczoraj, 13 grudnia 2011 roku o godzinie 13:13, jako zostało zaplanowane i zapisane w regulaminie.

Należy się Wam krótkie podsumowanie. Na razie  wstępne i nieco lakoniczne, bowiem dopiero teraz nastąpi pora na właściwe podsumowania. A podsumowywać jest co.

Otrzymaliśmy 66,6 prac – te 0,6 to efekt działania nożyczek korektora, który musiał wyciąć 0,4 treści bardzo ciekawej, ale nazbyt dorosłej. Nie wierzycie w tę liczbę? Słusznie, bowiem jest… zmyślona. Prawdziwa statystyka pozostanie naszą tajemnicą, ale jedno jest pewne: konkurs cieszył się zaskakująco dużym powodzeniem, choć niemal do samego końca trzymaliście nas w niepewności. Finał uradował nasze serca, ale i zapewnił nam sporo pracy. To właśnie dlatego zmuszeni jesteśmy poprosić Was o odrobinę cierpliwości. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi 18 grudnia 2011 roku.

Już teraz widzimy, że największą trudność mieliście z… magiczną granicą 6666 znaków. Kilka naprawdę dobrych opowiadań musieliśmy odrzucić ze względu na ich rozmiar (tak, tak: rozmiar jednak MA znaczenie!). Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło: myślimy już nad znalezieniem zastosowania dla zbyt tłustych historyjek i jednocześnie rozważamy, czy w przyszłych konkursach (a te nastąpią na pewno!) nie dać Wam większego pola do popisu, bo pisać lubicie i… tak, możemy to już zdradzić: umiecie.

Poziom prac nas nie zaskoczył. Spodziewaliśmy się tekstów ciekawych, takie też dostaliśmy. Nikt z nas nie zapoznał się jeszcze z całością konkursowych tekstów, więc wiele niespodzianek jeszcze przed nami, ale już teraz widzimy, że konkurs potraktowaliście poważnie.

Czekajcie więc cierpliwie na nasz niesprawiedliwy werdykt i… szykujcie się do kolejnych zmagań. Krystalizują się już szczegóły dotyczące kolejnego konkursu, który ogłosimy najpewniej jeszcze w grudniu.

  1. Jak przeczytacie te 66,6 prac to rogi Wam wyrosną ani chybi 🙂

  2. To chyba drugi zestaw 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: