polskie centrum bizarro

Wymaluj bizarro dla Grabarza!

In Konkurs, Różne, różniste on Kwiecień 18, 2012 at 6:00 am

Masz talent graficzny, którego lubisz nadużywać w niecnych celach? W dzieciństwie Twoje prace przyprawiały panią od plastyki o wytrzeszcz oczu, palpitacje serca, tudzież niekontrolowane odruchy wymiotne? Kreujesz niesamowite wizje, które może nie są do końca normalne, ale czadowe w swej dziwaczności? Tak? Skoro czytasz ten wstęp, znaczy, że łyknąłeś/aś już bakcyla bizarro (a przynajmniej ostrożnie obserwujesz nasze mhrrrroczne manewry…). A jeśli jeszcze na któreś z powyższych pytań odpowiedziałeś/aś twierdząco, to świetnie się składa, ponieważ…

BIZARRO CIĘ POTRZEBUJE!

Ciebie i twoich zdolności plastycznych, konkretnie. Nieważne, czy konstruujesz cudowności z wektorów, mistrzowsko fotoszopujesz w Photoshopie, malujesz, szkicujesz, chlapiesz farbą, sklejasz kolaże z wycinków zdjęć z Faktu i Superaczka, tudzież Zuego Wampa, nadludzko sprawnie operujesz pieczątkami z ziemniaka – im bardziej niezwykłe umiejętności i pomysły na ich wykorzystanie posiadasz, tym lepiej! Dlatego, że zadaniem będzie stworzenie czegoś, co godnie zilustruję najbardziej niesamowity i wymykający się klasyfikacjom (oraz logice i zdrowemu rozsądkowi) gatunek literacki Wszechświata – czyli bizarro fiction właśnie. A za starania czeka nagroda. Jeśli chcesz, by grafika Twojego autorstwa ozdobiła okładkę najlepszego magazynu o horrorze i wszystkim, co kultowe w Polsce, to świetnie się składa!

h

Wymaluj bizarro dla Grabarza

h

Dobrze, a teraz po nakręcaniu entuzjazmu we wstępie pora na trochę składniejsze nakreślenie sytuacji. Znacie Grabarza Polskiego, prawda? Jeśli nie… no cóż, prosimy grzecznie o nadrobienie braków, bo warto. Jednak ufamy, że śledzicie z zapałem kolejne numery tego świetnego czasopisma dla maniaków grozy i innych chorych/ciekawych klimatów. Jednak możecie jeszcze nie wiedzieć, że tematem przewodnim 38 numeru Grabazinu, który ukaże się w połowie czerwca bieżącego roku, będzie bizarro fiction. Tak jest, będzie dużo do poczytania o gatunku i jego twórcach, nie mówiąc o innych interesujących sprawach z nim powiązanych.

Skoro zaś bizarro, to nie będzie pewnie wielkim zaskoczeniem informacja, że niedobra ekipa będzie maczać w tym wszystkim paluchy. Już teraz w pocie czoła przygotowujemy dla was niezwykłe atrakcje, o których nie piśniemy (na razie) nawet słówkiem, bo tacy jesteśmy tajemniczy (lub wredni, zależnie od interpretacji). Natomiast redakcja Grabarza Polskiego postanowiła zainaugurować odliczanie do tego bardzo specjalnego numeru w wyjątkowy sposób – konkursem dla grafików na stworzenie okładki do tego numeru. Temat dowolny, styl dowolny, wykonanie dowolne – czego chcieć więcej? Nagroda jest nie byle jaka – gwarantuje wieczystą chwałę i to, że praca będzie pierwszym, co ujrzy w momencie ukazania się #38 (wedle oficjalnych statystyk) pięć tysięcy wiernych pobieraczy Grabarza, a także drugie tyle użytkowników Facebooka. Można się polansować. Ale to nie wszystko  – inne grafiki mają szansę ukazać się we wnętrzu numeru, a także ozdobić artykuły w nim zawarte. Stopień wykręcenia prac oceniać zaś będzie wybitne Jury – ze strony Grabarza redaktorzy Bartek Paszylk i Wojtek Pawlik, a jako nasza niedobra delegacja doskonale wam znani Dawid Kain i Rafał Kuleta.

Tak więc chwytajcie za pędzle/ołówki/tablety i inne narzędzia wizualizacji najśmielszych wizji i do dzieła. A, tak gwoli formalności i dla waszej wygody, pod spodem przedrukowujemy (zaraz, zaraz, to internet… hmm… no to przedrukowujemy cyfrowo-zerojedynkowo) regulamin oraz wytyczne wielkiego konkursu.

h

h

KONKURS DLA GRAFIKÓW!!!!

Chcesz zostać autorem okładki Grabarza Polskiego?
Tematem czerwcowego numeru (#38) będzie Bizarro Fiction – ekstremalnie dziwaczny gatunek literacki.

Ogłaszamy konkurs na okładkę tego właśnie numeru. Nagroda? Publikacja zwycięskiej pracy.
Numer będzie dostępny online od połowy czerwca, przez całe grabarzowe wakacje, aż do października.

Dla ułatwienia i uniknięcia sytuacji zasłonięcia ważnych elementów projektu napisami, udostępniamy szablon naszych okładek. Można go pobrać z www.grabarz.net/grabarz-szablon_okladki.psd.zip

Wytyczne/regulamin:

1. Wszystkie chwyty dozwolone.

2. Wszystkie tematy dozwolone (oczywiście w granicach pewnej przyzwoitości. Czytają nas także nieletni)

3. Wszystkie techniki dozwolone. Praca „papierowa” musi być zeskanowana i dostarczona w formie pliku cyfrowego – jpg.

4. Osoby wybierające techniki tradycyjne mogą podesłać pracę bez elementów z szablonu, jeśli nie wiedzą jak je nanieść.

5. Praca nie może być rasistowska, antysemicka, nawoływać do nienawiści, czy też obrażać uczuć religijnych. Takie prace będą odrzucane.

6. Prace prosimy nadsyłać w skali 1:1 (11x15cm 300dpi – tak jak w szablonie) w formie pliku jpg (spłaszczone wraz z elementami z szablonu) na adres: wojtek(na)grabarz.net z dopiskiem „OKLADKA 38” w temacie. Wyjątek, patrz punkt 4.

7. Zwycięzca będzie proszony, przed publikacją, o udostępnienie pracy w formie nieskompresowanej (plik psd lub tiff) bez elementów z szablonu.

8. Wyróżnione prace zostaną opublikowane wewnątrz numeru. Po wcześniejszym uzgodnieniu i zgodzie autorów mogą także zostać użyte do ilustracji artykułów.

9. Zwycięską pracę wybierze jury w składzie: Bartek Paszylk (Grabarz Polski), Wojtek Pawlik (Grabarz Polski), Dawid Kain, Rafał Kuleta (pisarze bizarro, portal www.niedobreliterki.wordpress.com)

10. Termin nadsyłania prac: 20.05.2012

11. Wyniki zostaną ogłoszone 25 maja na www.facebook.com/GrabarzPolski

12. W razie pytań i wątpliwości: wojtek(na)grabarz.net

(źródło: Facebook Grabarza Polskiego)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: