polskie centrum bizarro

Niedobre przypominajki

In Nowości na stronie, Różne, różniste on 19 lipca, 2012 at 6:00 am

Pamięć ludzka to kapryśna funkcja mózgu. Zapomnieć łatwo o różnych rzeczach, zwłaszcza, gdy tyle ich się ma codziennie na głowie. Niedobre literki idą jednak z pomocą, wyciągając rękę ku tym, którzy zapomnieć mogli pominąć lub nie trafić na dwie ważne rzeczy.

A właściwie antologię. Jedną znaną i uznaną, która czeka na was w cyfrowym świecie, drugą jeszcze nie istniejącą – ale możemy zapewnić, że będzie wybuchowa i dzięki niej bizarro w kraju nad Wisłą zaliczy kolejny level-up! Co lepsze – każdy, kto wykaże się odrobiną talentu i szaleństwa, ma szansę się do niej dostać!

A więc przypominamy i zachęcamy… 3… 2… 1… START!

h

Niedobre przypominajki

h

Zacznijmy od przypomnienia numero uno:

Jak powinniście wiedzieć, bizarro w Polsce nie zaczęło się od niedobrych literek. Zanim zebraliśmy się, żeby regularnie oferować wam wwiercające się w mózg materiały, lud pracujący polskiego horroru zebrał się w inicjatywie społecznej, której owocem była antologia jakiej nikt nigdy w naszym kraju nie odważył się zaoferować. Chociaż większość popularnych autorów, których teksty znalazły się w tej przedziwnej kolekcji, nie potrzebowała żadnego coming outu by pokazać, że mają w zanadrzu pomysły mogące doprowadzić do posądzenia o problemy ze zdrowiem psychicznym i rozliczne dewiacje; to i tak usiedli nad wirtualnymi kartkami papieru, aby stworzyć teksty tak szokujące, że niemal rozsadzały głowy.

Tak powstało „Bizarro dla Początkujących”!

Było to już jakiś czas temu i minął okres pozytywnych recenzji i entuzjastycznych reakcji czytelników (nie mówiąc o tych „wybulwersowanych”, hłe hłe). Ekipa stojąca za zbiorkiem w większej części przeobraziła się w komitet założycielski, dzięki któremu możecie się cieszyć szaloną działalnością niedobrych literek. Ale nie zapominamy o korzeniach. Wiemy, że nie każdy ma na półce „Bizarro dla Początkujących”, zwłaszcza, że pierwotnie książka miała mocno limitowany nakład. Dlatego nasi specjaliści od Digitalizacji i Niezdrowych Eksperymentów na Kodzie Zerojedynkowym stworzyli ebooka, dzięki któremu każdy może, za symboliczną opłatą, stać się szczęśliwym posiadaczem najdziwniejszej kolekcji tekstów wydanej w III Rzeczypospolitej.

Korzystając więc z okazji przypominamy i zachęcamy (tak, to jest hasło dnia) – ściągajcie „Bizarro dla Początkujących”. To jedyny literacki ekwiwalent uderzenia w głowę młotkiem dzierżonym przez zboczonego karła-psychopatę spłodzonego przez uprawiającą kazirodztwo od pokoleń rodzinę farmerów z okolic Czarnobyla, jaki znajdziecie na naszym rynku. Czy coś w ten deseń.

Ebooka można nabyć tu: http://virtualo.pl/bizarro_dla_poczatkujacych/i112344/?f=title_eq:Bizarro%20dla%20pocz%C4%85tkuj%C4%85cych&q=bizarro

i tu: http://nakanapie.pl/bizarro-dla-poczatkujacych-dawid-kain-ksiazka,737447?utm_source=swiatczytnikow.pl&utm_medium=cps&utm_campaign=por

Oczywiście możecie nie wierzyć, że „Bizarro dla Początkujących” to najlepsza antologia pod słońcem, a jej brak w waszych kolekcjach narazi was na ostracyzm społeczny i obniży wam współczynnik „cool”. Nie rozumiemy, czemu ktoś miałby nie uwierzyć nam na słowo – każdy członek naszej ekipy ma wszak doktorat z dziedziny bizarro (co prawda kupiony przezornie u sympatycznego pana posiadającego ruski akcent i lśniące dresy, który nota bene próbował nam też opchnąć kolekcję autentycznych paszportów wystawionych w Uzbekistanie!) – ale wychodzimy naprzeciw takim osobom.

Panowie, panie i inne kreaturki – w najbliższym wpisie na niedobrych literkach ukażą się dwa teksty z wyżej wymienionej antologii, autorstwa Kazimierza Kyrcza Jr. i Dawida Kaina. Całkowicie za darmo możecie zapoznać się z przykładem schizofrenicznej zawartości ebooka! A jak je przeczytacie, to na pewno będziecie chcieli posiąść całość… taki przynajmniej mamy niecny plan!

h

***

h

A, że nieszczę… tfu, przypominajki chodzą parami, oto wiadomość numer zwei:

„Bizarro dla początkujących” było pierwszym wyjściem gatunku z czeluści piekielnych w naszej małej Polsce, ale jak to niekiedy bywa, za nim muszą iść następne. Już całkiem niedługo (relatywnie rzecz ujmując) ukaże się, nakładem Wydawnictwa Fu Kang, duchowa kontynuacja owego zbiorku.  Zestaw nowych, chorych i pachnących świeżą farbą drukarską tekstów, wśród których znajdziecie między innymi nowe schizy naszych stałych autorów, jak i… nie, nie, zachowajmy jeszcze nastrój tajemnicy.

Ważne, że wraz z Wydawnictwem Fu Kang i Grabarzem Polskim ogłosiliśmy konkurs, który pozwoli szczęśliwej trójce zwycięzców zaprezentować swoje teksty na łamach tego unikalnego zbiorku. Tak jest, każdy może spróbować swoich sił w bizarro fiction. Wiemy, że jesteście dziwni – w końcu czytacie naszego bloga – teraz pokażcie nam, że na bazie tej dziwności potraficie stworzyć wysokiej klasy literackie dzieło!

Więcej informacji znajdziecie tu: https://niedobreliterki.wordpress.com/2012/06/20/grabarz-jak-zywy/

A przy okazji – w tym samym czasie, na łamach Grabarza Bizarro Special, swój konkurs ogłosił zaprzyjaźniony zespół Nihil Quest. Za doskonałego szorta o zakonnicy można wygrać replikę palca-grzebalca nadgryzionego przez autentycznego kanibala. A na tym palcu mnóstwo doskonałego, metalowego grania. Warto stanąć w konkury!

  1. Redakcja Grabarza Polskiego wraz z zespołem Nihil Quest ogłasza konkurs na krótkie opowiadanie w stylu bizarro z głównym motywem zakonnicy (do 4000 znaków wraz ze spacjami). Za inspirację może (choć nie musi) posłużyć filmik promocyjny grupy (do obejrzenia pod adresem http://www.youtube.com/watch?v=1Twg21daEgs ). Najlepszy tekst zostanie opublikowany w powakacyjnym wydaniu Grabarza Polskiego, a jego autor otrzyma nagrodę w postaci narządu – pendrive’a z debiutancką płytą Nihil Quest. W przypadku wpłynięcia większej ilości genialnych prac, pula nagród może zostać zwiększona o następne narządy, i / lub płyty NQ. Prace należy nadsyłać na adres konkurs@grabarz.net w terminie do 31.08.2012 roku. Zwycięzca/cy o swym sukcesie zostanie/ną poinformowani drogą mailową.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: