polskie centrum bizarro

Przypomnienie ostateczne, czyli „cholera, zbliża się deadline”

In Nowości na stronie, Różne, różniste on 18 sierpnia, 2012 at 10:00 am

Coraz bliżej święta, coraz bliżej świę… ups, nie ta przyśpiewka. Ale COŚ jest coraz bliżej, nie da się ukryć. Widać metę. Zawodnicy muszą wydobyć z siebie ostatnie siły, aby osiągnąć cel. Napinają muskuły, ścięgna i zwieracze, by wywalczyć upragnione trofeum.

Okej, to był element losowego flow myśli, ale prawda jest miażdżąca. Pamiętacie Grabarza Bizarro Special? Pewnie, że tak – niektórych rzeczy nie da się zapomnieć. A konkursy, które w nim ogłoszono, by dać wam szansę dołożyć cegiełkę do rozwoju polskiego bizarro, oczywiście w drodze uczciwej rywalizacji (czytać: walki na pochrzanione pomysły i szalone opowieści)?

Tak? A więc powiadamy Wam – nadchodzi finał. Czyli trzeba się sprężać, drodzy bizarrofile. Spieszymy z pomocą, wysyłając poprzez nasze cyfrowe łamy…

h

Przypomnienie ostateczne

h

(didaskalia: do powyższego tytułu należy dodać uderzenie gromu, wrzask chóru gregoriańskiego unisono, ostatecznie mogą być Trąby Jerychońskie. Ma być dramat i mrok.)

Tak, wydaje się, że to było tak niedawno. Gdy z łona Internetu wyszło nasze ukochane dziecko, specjalny numer Grabarzinu o bizarro fiction (jak każde dziecko, które ma nieco za dużo ojców, wyszło całkiem schizoidalne – in plus, naturalnie). A na jego łamach nieświęta trójka buszująca po polskiej scenie horroru i dziwnych dziwności – niedobre literki, Wydawnictwo Fu Kang oraz Grabarz Polski (jeszcze nie wiemy, czy mamy się nazwać Ligą Zła, Posłańcami Ciemności, Koalicją Chaosu… ach, tyle optymalnych opcji) – zawarła przymierze w celu włączenia Was, drodzy czytelnicy, do surrealistycznego światka bizarro. Rzeczywistość jednak nas dogania i musimy z przykrością oznajmić, że deadline się zbliża. Nieuchronnie, rzecz jasna. Już dużo mniej niż miesiąc pozostało do terminu w którym zamkniemy nasze mailowe podwoje na teksty autorów, którzy chcieliby się znaleźć w bizarrowej antologii wydawnictwa Fu Kang.

Jeśli nie pracujecie jeszcze nad tekstami, to rzucajcie wszystko, wciągnijcie specyfiki dopingujące nosem czy paszczą i jazda. Jeśli zaś dopieszczacie swoje arcydzieło… to pora przestać je miziać i wysłać bestyję nam. Czekamy na prawdziwe bomby (ok, to przenośnia, dobrze, że nie mamy redakcji, do której można by zacząć w tym momencie wysyłać paczki pełnie „plastiku”). A gra warta świeczki!

Poniżej zasady gry, dla przypomnienia:

– limit objętościowy: do 40000 znaków ze spacjami,

– wysyłamy na adres: polskiebizarro@interia.pl,

– razem z pracą wysyłamy dane adresowe i kontaktowe,

– prace przyjmujemy do 15.09.2012 roku,

– wygrywają trzy najlepsze teksty i wędrują do antologii, w której znajdą się w nawet-nie-wiecie-jak-fajnym towarzystwie,

– oczekując niecierpliwie na wyniki konkursu, obserwujcie Bizarro Facebooka i nasz nowy profil na Google +, tam będą wszelkie ważne newsy,

– lista zwycięzców pojawi się do 15.10.2012 roku i będzie opublikowana w powakacyjnym numerze Grabarza Polskiego, na stronie wydawnictwa Fu Kang oraz, jakżeby inaczej, na niedobrych literkach.

h

***

h

Dodatkowo pragniemy przypomnieć, że do finiszu finiszu zbliża się konkurs zaprzyjaźnionej kapeli Nihil Quest. Można w nim wygrać nadgryziony (bynajmniej nie zębem czasu) palec. Na zgniłej relikwii po znanym kanibalu znajdziecie pełną metalowego wygrzewu oraz frapujących bonusów płytkę zespołu. A jak to zdobyć? Ano, trzeba skrobnąć szorcika o niegrzecznej zakonnicy, najchętniej robiącej równie niegrzeczne rzeczy. Także jeśli macie gdzieś w zanadrzu coś o szalonej stronie życia w zakonie czy inne nunsploitation, najwyższa pora rzutem na taśmę włączyć się do rywalizacji.

Poniżej info konkursowe:

Redakcja Grabarza Polskiego wraz z zespołem Nihil Quest ogłasza konkurs na krótkie opowiadanie w stylu bizarro z głównym motywem zakonnicy (do 4000 znaków wraz ze spacjami). Za inspirację może (choć nie musi) posłużyć filmik promocyjny grupy (do obejrzenia pod adresem http://www.youtube.com/watch?v=1Twg21daEgs ). Najlepszy tekst zostanie opublikowany w powakacyjnym wydaniu Grabarza Polskiego, a jego autor otrzyma nagrodę w postaci narządu – pendrive’a z debiutancką płytą Nihil Quest. W przypadku wpłynięcia większej ilości genialnych prac, pula nagród może zostać zwiększona o następne narządy, i / lub płyty NQ. Prace należy nadsyłać na adres konkurs@grabarz.net w terminie do 31.08.2012 roku. Zwycięzca/cy o swym sukcesie zostanie/ną poinformowani drogą mailową.

A jeśli potrzebujecie dodatkowej inspiracji, (mniej-więcej) jednoosobowa firma produkująca unikatowe filmiki, Ian Giedrojć, przychodzi Wam z pomocą. Poniżej dwa materiały ukazujące urywki multimedialnego projektu mającego na celu wywlec na światło dzienne tajne karty z dziejów polskiego Kościoła i pokazać światu prawdziwe oblicze pewnej świętej zakonnicy.


h
h
h

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: