polskie centrum bizarro

Dziwaczna menażeria Hauke Vagta – część 2

In Grafika on 3 września, 2012 at 6:00 am

I wracamy, by wraz z Hauke Vagtem zabrać was na safari. Główną atrakcją są… stwory, potwory i kreatury różnorakie. Bo trzeba powiedzieć, że rękę do projektowania takowych artysta z Lizbony ma. Niektóre to przywołanie klasycznych stworów z legend i fantasy (jak… krasnale/gnomy, od czasu do czasu przewijające się w jego twórczości). Inne to wypisz wymaluj atrakcje do porządnego horroru science fiction, straszące zdeformowanymi ciałami i kształtami podobnymi do różnych obślizgłych i obmierzłych zwierzątek. Zdarzą się jednak też sympatyczne gęby, a nawet urocze panienki rodem z krainy eterycznych hybryd.

Menażeria Hauke jest też bardzo pieczołowicie konstruowana. Pod wieloma jego obrazami na Deviant Arcie dopisano całe historie, jakby z podręcznika nieistniejącego RPG lub kompendium fantastycznego uniwersum, opisujące zwyczaje monstrów i ich warunki życia. Lub zawierające inne ciekawe informacje.

My, bizarrofani, z pewnością doceniamy dobrą, bliżej niezidentyfikowaną i nieco groteskową maszkarę. Dlatego dziś będzie ich spora dawka!

h

Dziwaczna menażeria Hauke Vagta – część 2

h

Dla uzupełnienia poprzedniego wstępu warto dodać, że artysta na Deviant Arcie promuje nie tylko własną twórczość. Jest także założycielem i ojcem prowadzącym bardzo fajnej grupy, Mindfull Triphammer. Prezentuje w niej najlepsze prace z mnóstwa różnych kategorii, które łączy wysoki współczynnik dziwności i umiłowanie do fantastycznego stafażu. Jeśli szukacie jakiegoś głębokiego źródła weird art, to zdecydowanie powinniście się zapoznać z tą odnogą działalności Hauke. Organizuje on tam także ciekawe konkursy tematyczne dla rysowników. Aktualnie na tapecie jest na przykład hasło „rytuały w kanałach ściekowych”. Niezłe?

I jeszcze ciekawostka. Znacie sprawę anomalii, którą niedawno odkryto na dnie naszego swojskiego Bałtyku? Spekulacje i wielopiętrowe teorie spiskowe rozpełzły się po necie – od głosów, że to rozbite Ufo do porównań do gwiezdnowojennego Sokoła Millenium. Czemu o tym wspominamy? Hauke to prawdopodobnie pierwszy artysta, który uwiecznił i dokładnie odwzorował widoczny na podwodnych zdjęciach obiekt! Jego grafiki pojawiają się obecnie w prawie każdym artykule na ten temat.

h

Wszystkie prezentowane grafiki należą do: Hauke Vagt © 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

h

Death Worm

h

Gnome Kitchen

h

Lord of Vermin

h

Space Pirates

h

Slug Girls Vs. Bog

h

Scout

h

***

h

Tak kończy się nasza wycieczka po świecie wyobraźni Hauke Vagta. Niewątpliwie zapewnia niesamowite wrażenia, ale to nie wszystko, co ma do zaoferowania artysta. Zachęcamy do poznania potworów czających się na reszcie jego prac, dlatego podamy na finiszu raz jeszcze odpowiednie odnośniki.

Deviant Art

Deviant Art z pracami o Lizbonie

Sklep Zazzle Fantasy, Science Fiction, Horror

Sklep Zazzle T-shirty, Kubki, Kartki z życzeniami

h
h
  1. Patrząc na Death Worm trzeba stwierdzić, że na Zachodzie potrafią się bawić 😉

  2. Lord of Vermin i Slug Girls… robią wrażenie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: