polskie centrum bizarro

Duet choroboznawczy i Nowa czyli ogłoszenia parafialne

In Akcje Literackie, Nowości na stronie, Różne, różniste on 2 października, 2012 at 6:00 am

Czasem nadchodzi taki czas, że trzeba coś ogłosić. Wiadomo, nie jest to tak dobra zabawa, jak publikowanie epickich tekstów o odchodach, wynaturzonym seksie czy seryjnie pochrzanionych seryjnych mordercach. Na niedobrych literkach niewątpliwie ogłoszenia zawsze podawane w „unikalnym” stylu, a więc nie będziemy przynudzać ani szafować suchymi zrzutami informacji spod pióra zmęczonego fachury od PR czy innego tam… a poza tym ogłaszamy same fajne rzeczy. Jak zwykle.

Dziś ojciec prowadzący Pokrakiem zwany ma dla was dwie sztuki świeżych jak bułki w piekarni nad ranem newsów.

A dokładniej? Jest spotkanie i szansa na zobaczenie bizarrowców w środowisku bibliotecznym, a także książka, która straszy strachami najrozmaitszymi i którą możecie pobrać cyfrowo, za, słownie, zero polskich złotych.

h

Duet choroboznawczy i Nowa

h

Informacja numer 1 – chore klimaty na Woli

Porozmawiajmy o chorobach. Najlepiej psychicznych!!! Taka idea przyświeca spotkaniu, które odbędzie się w czwartek 4.10.2012 w Wypożyczalni Dorosłych i Młodzieży nr. 14 Biblioteki Publicznej na Woli na ulicy Młynarskiej 35 A w Warszawie. A skoro zowie się to wydarzenie „Chory, Chorszy, Trup; czyli motyw choroby w literaturze grozy„, to chyba wiecie, kogo tam się spodziewać. Tak, tak, z poprzedniej do obecnej stolicy przybędą Kazimierz Kyrcz Jr. i Dawid Kain. Wiadomo zaś, że to wybitni choroboznawcy, czego dowiedzieć się możecie (czasem nawet w aż za intensywnej formie) z ich równie chorych powieści i opowiadań. Nie wiadomo, czy na owym spotkaniu autorskim doczekamy się chorych akcji, ale na pewno będzie konkursik z nagrodami. Z pewnością też zjawi się, przynajmniej pokątnie, temat bizarro fiction. No cóż, bycie ciałem założycielskim jego polskiej mutacji zobowiązuje.

Krótko i prosto – czekamy na was o 18:00 w wyżej wskazanym miejscu. Stroje wieczorowe nie obowiązują (kaftany bezpieczeństwa za to chętnie, chętnie…).

Aha, i wbijajcie też na facebookową stronę wydarzenia – TU.

h

Informacja numer następny – nowa antologia pełna nowych pisarzy grozy

Coraz więcej darmowych  i zawodowych ebooków w polskim internecie – to na pewno dobra nowina dla wszystkich lubiących czytać. Niedawno dostaliśmy „prawy, lewy, złamany” w prezencie od Dawida Kaina, a tu okazuje się, że to nie koniec atrakcji. W zeszłym roku znany i uznany portal grozy wszelakiej – Horror Online – zorganizował halloweenowy konkurs na straszne opowiadanie. Pokłosiem tegoż jest antologia „Nowa”, która ukazała się wczoraj na portalu wydaje.pl. Nie jest to, jak można się domyśleć, pozycja stricte bizarro, ale jest pełna mocnych, szokujących tekstów, a także… znajomych z literek. W środku znajdziecie opowiadania laureatów naszego konkursu z początków istnienia domeny Pokraka – Paweł Mateja upichcił dla was „Zupę z Gawronów”, Zeter Zelke zaś przygląda się bliżej pewnej „Formie Życia”. A w tytułowym tekście Marek Grzywacz wystawia na pastwę żądz i, no, pewnych niemiłych stworzonek grupę maturzystów. Wstępem antologię okrasił natomiast Dawid Kain i wspomina on pierwszy raz… kiedy miał okazję zszokować kogoś swoją chorą wyobraźnią, oczywiście.

Pobierajcie, bo warto (i darmo) – nie ma takiej drugiej okazji, żeby zapoznać się z najmłodszą falą polskich twórców horroru. Można być pewnym, że te nazwiska będą się przewijać na naszej scenie grozy przez długie lata… A poniżej info od wydawców.

Wczoraj miała miejsce premiera antologii grozy Horror Online, pt. „Nowa”.

Książka jest dostępna w formatach pdf, epub, mobi i można ją za darmo pobrać z serwisu wydaje.pl:

 
Publikacja posiada własny numer ISBN, a wstęp do niej napisał Dawid Kain, współautor zbiorów „Horrorarium”, „Piknik w piekle” oraz autor powieści „Prawy, lewy, złamany”, „Za pięć rewolta”, „Gęba w niebie”, „Punkt wyjścia”.

OPIS:

Przeczytaj o potworach, które mogą kryć się w każdym z nas, poznaj światy rodem z sennego koszmaru, przekonaj się, że są rzeczy gorsze niż śmierć…

„Nowa” to antologia 20 opowiadań rodzimych twórców horroru, podlanych sosem niesamowitości, absurdu, groteski, czarnego humoru i przeszywającej do szpiku kości grozy. Zgromadzone tu teksty zaskakują niezwykłą dojrzałością, błyskotliwym konceptem i konstrukcją godną prawdziwych literackich rzemieślników.

Do świata grozy zapraszają: Marek Grzywacz, Paweł Mateja, Paul T. T. Rogue, Paweł Pietrzak, Dariusz Kick, Karolina Stasiak, Krzysztof Krasowski, Krystian Kochanowski, Bartosz Mikołajczyk, Paweł Różycki, Robert Bączkowski, Maciej Rogoziński, Maciej Andrzejewski, Izabela Ficek, Weronika Borek, Dominika Świątkowska, Hubert Malak, Szymon Plasota, Karolina Cisowska, Piotr Kucharski.

h
Cóż więcej mówić – miłej lektury i, mamy nadzieję, do zobaczenia w Warszawie!
h
h
  1. Ależ się w tym roku namnożyło e-antologii Halloweenowych :]
    Będzie co czytać, oj będzie. Zwłaszcza, że wiele nazwisk jeszcze nie znanych… ^^

  2. No, czasem warto poszerzyć sobie horyzonty… I miło się zaskoczyć 🙂

  3. Już ściągnąłem na czytnik. Cieszy mnie, że antologia (zapowiadająca się na niezłą) jest darmowa. Dobry krok w stronę czytelników 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: