polskie centrum bizarro

Szał książkowy pakietowy – czyli jak zgarnąć unikalną powieść Dawida Kaina!

In Akcje Literackie, Ciekawostki znalezione w Internecie, Książka on 1 marca, 2013 at 6:00 am

kain-dyskoteka-w-krematoriumJak się patrzy, czyta i słucha zewsząd dochodzących komentarzy oraz biadoleń, to można mieć wrażenie, że polska literatura, także fantastyka, popada w marazm, stagnację i ogólne „ciężkie czasy, panie”. My nie będziemy się ustosunkowywać do mrocznej aury panującej wokoło – na niedobrych literkach akurat tętni życie, a Paskud narzuca reżim ślepego optymizmu połączonego z innymi, mniejszymi lub większymi, dewiacjami.

Ale chcieliśmy zwrócić uwagę, że z kolei w internetowym obiegu literackim ogólnie robi się coraz ciekawiej. Pojawiają się e-bookowe antologie tematyczne i gatunkowe, autorzy stawiający na promocję nowatorskimi formami (choćby udostępnianiem części swojego dorobku za darmo, żeby czytelnik mógł złapać bakcyla – jak Cory Doctorow), oraz rozliczne ciekawe akcje. Jedną z nich jest BookRage – platforma organizująca grupową sprzedaż e-booków za sumę deklarowaną przez nabywcę. Tak, wzorem sprawdzonych już choćby w biznesie muzycznym manewrów, sam możesz zadecydować, ile jest warta dla ciebie proza polskich autorów.

A jest o czym decydować – w pierwszym rzucie (akcja ograniczona czasowo – brać póki dają!) dostajemy między innymi Annę Kańtoch, Łukasza Orbitowskiego, Stefana Grabińskiego, Andrzeja Zimniaka i Jacka Dukaja. Dodatkowo w te przezacne grono wkradł się równie przezacny i wyszkolony w atakowaniu piórem agent bizarro i wszelkiej dziwaczności – Dawid Kain. I przygotował coś naprawdę specjalnego…

h

Dyskoteka w krematorium do zgarnięcia w pakiecie BookRage

h

kain-dyskoteka-w-krematorium

Nie kojarzycie tytułu powyżej? Gorączkowo przeszukujecie bibliografię Dawida w poszukiwaniu tej powieści? Nie trudźcie się daremnie – autor udostępnił w pakiecie prawdziwy unikat. I rarytas. A nawet unikalny rarytas. Dyskoteka w Krematorium to rzecz jeszcze nie publikowana – pochodzi z nigdy nie wydanego zbiorku Talidomid, a akcja BookRage to jedyna szansa, by ją zdobyć. No to nie ma na co czekać – naprawdę warto, zwłaszcza, że w bonusie dostaniecie też drugą powieść, prawy lewy złamany. Oba teksty są absolutnie pionierskie w Polsce, jeśli chodzi o bizarryczne klimaty (Dyskoteka powstała w 2006 roku!), więc widzicie, że wypada to mieć.

h

A oto oficjalny opis publikacji:

h

Dyskoteka w krematorium – opowieść, w której przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość rozgrywają się jednocześnie, w wirze gigantycznego tańca śmierci, sprowokowanego eksplozją w barze szybkiej obsługi. Jest to tekst, w którym Dawid Kain zaprasza do danse macabre z absurdem i grozą pod ramię.

h

Aha, godny uwagi jest też fakt, że BookRage to inicjatywa Fundacji Nowoczesna Polska, której celem jest wspieranie konstytucyjnego prawa do wolności korzystania z dóbr kultury. Jej dziełem jest np. projekt Wolne Lektury, udostępniający darmowe pozycje i dzieła z domeny publicznej w Internecie. Dzięki temu faktowi macie też okazję dołożyć cegiełkę do tej zacnej inicjatywy.

h
  1. Dzięki za notkę o BookRage.
    Małe sprostowanie: BookRage nie jest projektem Fundacji Nowoczesna Polska, chociaż oczywiście lubimy się bardzo.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: