polskie centrum bizarro

Daj się poćwiartować „Gorefikacjom” – czyli nowa, darmowa antologia horrorowej ekstremy

In Akcje Literackie, Książka, Patronat on 30 marca, 2013 at 6:00 am

Przednia LARGEPisarze maści wszelkiej, duzi i mali, znani i nieznani, dzielą pewną wspólną przypadłość – po prostu muszą pisać. Niezależnie od sytuacji geopolitycznej i finansowej, od pory roku i narzekań hejterów. A niektórzy najchętniej pisaliby rzeczy nowe, oryginalne, wywrotowe, takie, których nikt jeszcze nie próbował. O to chodzi właśnie niedobrym literkom, nasi autorzy chcą tworzyć coś świeżego i nieograniczonego. A część z nich, oprócz publikowania swoich tekstów u nas, wychodzi także z porywającymi inicjatywami własnymi.

Tym razem czymś wystrzałowym popisał się Tomasz Czarny, który kilkukrotnie prezentował swoje opowiadania na naszych łamach. Ten wielki i wieloletni miłośnik klimatów ostrej grozy stwierdził, że istnieje w światku horroru niedostatek ekstremy, a przecież Polacy też potrafią pisać o rzeczach złych, obrzydliwych i chorych. Postanowił zatem skrzyknąć czternastu autorów (co warto podkreślić, znaczna część udziela się aktywnie także w naszym bizarro zakątku Internetu), ci zaś napisali aż szesnaście opowiadań, które z pomocą znanych wam także dobrze panów Grzywacza i Mateji złożono w e-booka, jakiego jeszcze kraj nad Wisłą nie widział. Od dziś możecie go ściągnąć za darmo z serwisu Wydaje.pl .

h

Gorefikacje

antologia polskich opowiadań gore

h

Przednia LARGE

h

Tradycyjnie, oddamy teraz pola informacjom oficjalnym:

h

Polski horror ukazał nam różne swoje oblicza, ale nigdy jeszcze tak śmiało nie przekraczał granic, za którymi czeka nas tylko cierpienie, upodlenie i… oceany krwi. „Gorefikacje” to antologia opowiadań zebranych przez Tomasza Czarnego, która udowadnia, że rodzimi pisarze świetnie radzą sobie z bezkompromisowym, brutalnym i nie uznającym pojęcia „tabu” horrorem ekstremalnym. Pośród 16 tekstów stworzonych przez 14 autorów – zarówno tych dobrze znanych miłośnikom grozy, a także najciekawszych młodych adeptów pióra – znajdziecie wiele różnych oblicz mocnego horroru. Od surrealistycznych koszmarów do pastiszu pomysłów klasy B, od mrocznych i nihilistycznych opowieści o wypaczonych szaleńcach do radośnie krwistej jatki w stylu bizarro – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Takiego zbiorku nie było jeszcze na polskim rynku i… długo nie będzie.

 „Gorefikacje” ukażą się 30 marca jako e-book udostępniony do bezpłatnego pobrania za pośrednictwem portalu Wydaje.pl.

A w zbiorze znajdziecie opowiadania:

Dawid Kain „Talidomid”

Łukasz Radecki „Wyrzygać duszę”

Sylwia Błach „Dwa słowa”

Marek Grzywacz „Dziewczyna, która miała w sobie coś więcej”

Tomasz Czarny „Świątynia”

Paweł Mateja „Ibidem 1”

Karol Mitka „Aż po grób, a nawet dalej”

Krzysztof T. Dąbrowski „Pozory Mylą”

Grzegorz Gajek „Po jednemu”

Paweł Waśkiewicz „Coraz większe ryby w akwarium”

Marcin Rojek „Drżenie”

Tomasz Czarny „Puszka coli”

Marek Grzywacz „Święte mięso”

Rafał Christ „Od 5:00 do 9:00”

Rafał Kuleta „Pornopolis”

Tomasz Siwiec „Jajko niespodzianka”

h

Od siebie dodamy, że wszystkie pozycje powyższego spisu treści są ze wszech miar warte uwagi. Fani uznanych na polskiej scenie pisarzy znajdą tu dla siebie prawdziwe perełki – Łukasz Radecki i Krzysztof T. Dąbrowski prezentują jedne z najbrutalniejszych tekstów jakie zdarzyło im się stworzyć  (a posoki i płynów ustrojowych przecież panowie nie szczędzą); Dawid Kain upublicznia tytułowe opowiadanie ze swojego legendarnego, niewydanego zbioru Talidomid (udowodni wam ono, że zarówno środki farmaceutyczne, jak i gry przeglądarkowe, mogą być bardzo, bardzo szkodliwe); a Rafał Kuleta prezentuje kolejny literacki odjazd, który… jest najdłuższym tekstem w antologii (tego się nie spodziewaliście, przyznajcie). Ale młodzi, gniewni i niedobroliterkowiczom doskonale znani wysmażyli równie smakowite kawałki makabry. Sylwia Błach opowiada o kobiecej zemście z walnym udziałem mocy piekielnych; Paweł Mateja serwuje podszyty gnozą rozpad rzeczywistości; Karol Mitka naucza, że każdy zboczeniec powinien przed zdrożnymi czynami sprawdzić jakim rodzajem czarnej magii włada rodzina ofiary; Grzegorz Gajek pokazuje nieznane dotychczas oblicze swej twórczości, zamknięte w formie barowej gadki przy wódce; Paweł Waśkiewicz (jeden z wyróżnionych w konkursie rekrutacyjnym do antologii bizarro) atakuje klimatem noir połączonym z szokującym obrazem przemocy; Marcin Rojek niszczy umysł zaplątaną historią zahaczającą o temat dysfunkcjonalnych rodzin; Rafał Christ zabiera czytelników na wystawę z finałem pełnym śmierci i groteskowych pułapek; Tomasz Siwiec bardzo obrzydliwie odkrywa tajemnicę nadludzkich doświadczeń seksualnych; a Marek Grzywacz wykrzywia ludzkie ciało na różne abstrakcyjne sposoby. Zaś spiritus movens Gorefikacji, Tomasz Czarny, serwuje dwa urokliwie klasyczne kawałki horroru o ponadprogramowej dawce okrucieństwa i szaleństwa.

h

Chcemy też zwrócić waszą uwagę na oprawę graficzną Pana Goryla, artysty, którego prace trafią w gusta każdego miłośnika grozy.

h

Brzmi zachęcająco? Całość możecie ściągnąć już teraz, w odpowiadającym wam formacie, TUTAJ.

h

Odwiedźcie też koniecznie:

Fanpage Tomasza Czarnego (a na nim najświeższe informacje o antologii)

Portfolio Pana Goryla

h
  1. Właśnie, trwale uszkodziłem resztki zdrowych struktur mózgu lekturą tej „wspaniałości”. Największe szkody wyrządził „Talidomid” Dawida. Dzięki:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: