polskie centrum bizarro

Konkurs literacki „Zombiefilia”

In Konkurs, Patronat on 30 kwietnia, 2013 at 6:00 am

wantyouJak dobrze wszystkim wiadomo, jego eminencja Paskud kocha wszystko to, co w jakikolwiek sposób odstaje od normy. Im bardziej, tym oczywiście lepiej. Dlatego postanowił przyłożyć swoje niedobre łapy do projektu grupy zapaleńców o roboczej nazwie „Zombiefilia”.

Czym jest ta „Zombiefilia”? – zapytacie zapewne. Już śpieszymy z odpowiedzią. Otóż, będzie to antologia opowiadań grozy o tematyce Zombie. Dlatego właśnie został ogłoszony konkurs, aby każdy miłośnik wszystkiego co nie do końca martwe, miał szansę znaleźć się w zbiorze.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz – oczywiście! – do nadsyłania swoich prac.

h

KONKURS LITERACKI ZOMBIEFILIA:

NAPISZMY RAZEM PIERWSZĄ POLSKĄ ANTOLOGIĘ O ZOMBIE

Widziałeś wszystkie filmy George’a A. Romero? Uważasz, że „The Walking Dead” to najlepsza seria na świecie, a poradniki Maxa Brooksa powinny być czytane dzieciom na dobranoc? Pod podłogą masz schron ze składem amunicji, a w garażu trzymasz samochód z kuloodpornymi szybami i drutem kolczastym na zderzakach? Jeśli tak – ten konkurs jest dla Ciebie!

 Pisarze grozy z całej Polski postanowili połączyć siły i stworzyć pierwszą rodzimą antologię opowiadań poświęconą nieumarłym hordom. Niełatwe to zadanie – bo trzeba stawić czoła nie tylko żywym trupom, ale także wymaganiom czytelników. Mamy tu przecież do czynienia z tematem niezwykle popularnym. Postaramy się uczynić z naszej antologii czarnego konia rodzimego horroru, który wejdzie na salony jako pionierskie doświadczenie w tematyce zombie. Ponieważ jednak każdą armię można dodatkowo wzmocnić, a siły ognia nigdy za wiele – z radością chcielibyśmy powitać Was w naszych szeregach!

 Konkurs „Zombiefilia: Napiszmy razem pierwszą polską antologię o zombie” to szansa, by opublikować opowiadanie w towarzystwie znanych nazwisk polskiej sceny horroru. To także okazja, by pomóc rozwinąć podgatunek zombie w naszym kraju. Zapraszamy do współpracy zarówno autorów początkujących, jak i tych z wieloletnim doświadczeniem. Pomóżcie nam stworzyć zbiór doskonały – taki, o jakim marzą fani tematyki zombie na całym świecie

Przeczytamy wszystkie przysłane do nas prace. Nie ma w naszej ekipie cenzorów – niezależnie od tego, jak mroczna i okrutna, bądź też szalona i komiczna jest Wasza wizja, macie szansę na zwycięstwo. Interesują nas żywe trupy w wydaniu klasycznym, komiksowe opowieści z pogranicza bizarro i komedii, a także ostre eksperymenty na polu horroru ekstremalnego. Zapraszamy!

 Antologia będzie darmowa i ukaże się w sieci w formie elektronicznej. Organizatorzy zapewniają promocję publikacji i specjalne podziękowania dla laureatów zamieszczone we wstępie do wydania. Chętnych prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.


REGULAMIN KONKURSU LITERACKIEGO „ZOMBIEFILIA:

NAPISZMY RAZEM PIERWSZĄ POLSKĄ ANTOLOGIĘ O ZOMBIE”

 

Wyboru zwycięskich prac dokona Jury w składzie: Paweł Waśkiewicz, Karol Mitka, Paulina Kuchta i Artur Kuchta.

Ostateczny termin przesyłania opowiadań: do 22 maja 2013 roku.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

1.      Opowiadania konkursowe należy przesłać na adres mailowy zombiefilia.konkurs@gmail.com w formacie *doc lub *rtf z dopiskiem „Antologia – konkurs”.
2.      Dopuszczalny limit objętości prac wynosi do 40 tys. znaków ze spacjami. Czcionka: Times New Roman lub Arial, rozmiar 12. Każdy autor może nadesłać jedną pracę.
3.      Opowiadania nadesłane na konkurs muszą być pracami własnymi, napisanymi w języku polskim, nigdzie wcześniej niepublikowanymi, zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej.
4.      Uczestnik konkursu powinien w załączonej pracy i w mailu podać swoje dane kontaktowe: imię i nazwisko, adres, adres e-mail oraz telefon. Dane posłużą tylko do kontaktu organizatora z uczestnikiem konkursu. Prace niepodpisane, anonimowe, nie będą brane pod uwagę.
5.      Autor wysyłając opowiadanie oświadcza, że przysługuje mu prawo majątkowe i osobiste do nadsyłanego utworu.
6.      Naruszenie przez uczestnika konkursu któregokolwiek z warunków konkursu oznaczać będzie niezakwalifikowanie pracy do konkursu i utratę prawa do nagrody (publikacji w antologii).
 
Wyniki konkursu i nagrody:
1.      Jury wyłoni zwycięzców spośród nadesłanych tekstów.
2.      Główną nagrodą w konkursie jest publikacja w antologii poświęconej tematyce zombie. Antologia ta ukaże się w roku 2013 w formie darmowego e-booka i będzie promowana przez organizatorów konkursu w sieci. Oprócz zwycięzców konkursu w antologii pojawią się opowiadania pracujących przy projekcie autorów grozy.
3.      Ogłoszenie wyników nastąpi na stronie konkursu, najwcześniej 4 czerwca 2013 r.
4.      W konkursie wyłonionych zostanie trzech laureatów. Organizator zastrzega sobie jednak prawo do przyznania wyróżnień i skontaktowania się z wybranymi autorami. Prace laureatów zostaną specjalnie wyróżnione we wstępie do antologii.
5.      Jury ma również prawo do nieprzyznania nagród.
6.      Decyzja Jury co do wskazania laureatów konkursu jest ostateczna.
 
Postanowienia końcowe:
1.      Uczestnik nadsyłając pracę na konkurs, wyraża zgodę na niezbędne poprawki redaktorskie w tekście oraz na publikację nagrodzonych opowiadań w antologii.
2.      Biorąc udział w konkursie uczestnik akceptuje jego regulamin.
3.      Organizator zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego regulaminu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: