polskie centrum bizarro

Pokręcona menażeria Zacha Fleischera – część 1

In Grafika on 4 Maj, 2013 at 6:00 am

A quick glance into the building across the streetNastawcie oczy na odbiór (heh?), albowiem na niedobre wkracza kolejna odsłona serii graficznych dziwaczności z całego świata i okolic. Będzie komiksowo. I karykaturalnie. A nawet szkicowo. Poznacie mnóstwo przemiłych postaci o niecodziennej anatomii. Czasem robiących sobie nieprzyjemne rzeczy, a czasami po prostu epatujących powierzchownością nieprzystającą do klasycznych standardów anatomii (i zdrowia psychicznego).

Jednym zdaniem – dorzucamy artystycznego paliwa do bizarro pieca.

Dziś swe wykręcone kreacje będzie wam prezentował pochodzący z USA Zach Fleischer. A jest to młody artysta o nietuzinkowej wyobraźni, tworzący własny, unikalny świat rodem z najlepszych komiksów niezależnych – dlatego radzimy wam uruchomić wyobraźnię, aby obcowanie z jego pracami sprawiło jeszcze większą przyjemność.

h

Pokręcona menażeria Zacha Fleischera

 część 1

h

Zach Fleischer urodził się i wychował w Reno w stanie Nevada – jak sam mówi, jest to „depresyjne miasteczko w który wszystko kręci się wokół hazardu”. Nic dziwnego, że już w bardzo młodym wieku w naszym gościu rozwinęła się potrzeba zanurzenia się w jakiejś ciekawszej rzeczywistości. Uciekał we własne, bardzo plastyczne sny, ale to nie wystarczyło – stąd zapragnął tworzyć własne, odmienne światy. Na szczęście (zwłaszcza dla miłośników dziwnych klimatów) przeszedł ekstensywny trening wyobraźni. Z półek z książkami rodziców podkradał najbardziej osobliwe, zapomniane i okultystyczne pozycje, a z tatą oglądał ogromne ilości horrorów klasy B, co zapewniło mu prawidłowy rozwój artystyczny.

Prawdziwym odkryciem, poczynionym w wieku 9 lat, był dla niego MAD Magazine – kultowy periodyk satyryczny, znany z charakterystycznej, karykaturalnej oprawy graficznej. Drugim odkryciem, już późniejszym, które znacząco wpłynęło na twórczość, były prace Roberta Crumba, niezwykle cenionego artysty z kręgu komiksu podziemnego. Od tego momentu, a zdarzyło się to gdy miał 17 lat, jest ogromnym fanem niezależnych historii obrazkowych i ich stylistyki.

Wszystkie te czynniki złożyły się na chęć poszukiwania własnej drogi. Zach niedawno ukończył Academy of Art University w San Francisco, gdzie przeprowadził się by być bliżej świata alternatywnego komiksu, doczekał się też kilku wystaw i zauważenia przez znany magazyn Vice, na którego stronie prezentował swoje prace. Obecnie przygotowuje pierwszą własna pozycję komiksowa pod tytułem Abstract Shadow.

h

 All images are copyright of Zach Fleischer.

h

Wszystkie prezentowane grafiki należą do: Zach Fleischer © 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

h

A quick glance into the building across the street

h

DRAW PATTERNS ON MY SNAKES

h

WOMAN

h

KUNG FU ZOMBIES

h

DAWN HOURS

h

SINGER

h

***

h

Intrygujące? To pytanie retoryczne – Zach ma naprawdę wielki talent do tworzenia uroczo wykrzywionych, trochę zabawnych, trochę abstrakcyjnych, a ciupkę niepokojących postaci. Jeżeli macie ochotę spotkać się z ich większą grupką, poniżej znajdziecie adresy do stron artysty… a niedługo pojawi się druga część naszego spotkania z nim, tego możecie być pewni!

h

Strona Oficjalna

Blog na Tumblr

h
  1. „Draw patterns on my snakes” – 🙂 🙂 🙂
    … i nowy outfit bizarro-dody 🙂
    hell of an awesome kind of a beautifull mind sickness – że tak niezręcznie się wyrażę… 🙂

  2. Wszechstronny pod względem stylu. Chyba najbardziej do gustu przypadło mi Dawn Hours.

  3. Dla mnie rysunek z wężami jest najlepszy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: