polskie centrum bizarro

Pokręcona menażeria Zacha Fleischera – część 2

In Grafika on 15 Maj, 2013 at 6:00 am

STANLEY STAPLERI wracamy, napędzani chęcią obcowania z najbardziej wykręconymi przejawami sztuki, jakie stworzyły istoty ludzkie (wszelkie istoty nieludzkie także zachęcamy do wychylania się ze swoją twórczością). Oczywiście zapraszamy do wspólnego podziwiania dziwacznych form graficznych, w końcu lubimy się nimi dzielić.

Wraca z nami także Zach Fleischer. Próbkę twórczości tego amerykańskiego grafika i komiksiarza mieliście okazję poznać całkiem niedawno, ale koneserom próbka nigdy nie będzie wystarczać. Mamy więc dla was kolejną porcję prac.

I nie zdziwi was chyba to, że są jeszcze dziwniejsze niż te prezentowane poprzednio?

h

Pokręcona menażeria Zacha Fleischera

część 2

h

Zach Fleischer niewątpliwie urzeka (a raczej rozwala) stylem, przeglądając jego strony, które często przypominają zresztą szalony szkicownik, można naprawdę dostać oczopląsu od wielości podejść do kreski, formy i metody wykonania. Nie da się jednak ukryć, że największą, naszym zdaniem, zaletą jego twórczości jest niezwykła zdolność tworzenia postaci, które nam nie przyśniłyby się nawet, gdybyśmy zarzucali na dobranoc po kostce LSD.

Od dziwnych zwierząt do nazbyt ożywionych i wrogo nastawionych przedmiotów martwych. Od popkulturowych karykatur do czysto kreskówkowych osobliwości – bohaterowie Zacha bez trudu znaleźliby miejsce w panteonie herosów bizarro. Warto dodać, że, jak na twórcę komiksowego przystało, Fleischer często dopisuje historyjki także do swoich niekomiksowych prac – warto pośledzić podpisy na jego blogu, żeby poznać dogłębniej charaktery jego zwariowanych kreacji.

h

All images are copyright of Zach Fleischer.

h

Wszystkie prezentowane grafiki należą do: Zach Fleischer © 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

h

STANLEY STAPLER

h

HENCHMAN

h

Brain Boy and friends on the Darrell Dog Show

h

GEISHA IN THE GARDEN

h

CHARACTERS

h

At night, the mouth gang controls the street.

h

***

h

Było kolorowo i nietypowo – naprawdę, nie wiadomo, czy strach byłoby spotkać takie stwory, czy też fajnie byłoby się z nimi zaznajomić. Jedno jest pewne – ich twórca ma przed sobą bogatą karierę, bo jeśli ktoś wymyśla takie rzeczy i jeszcze tak udanie wizualizuje, to musi dokonać czegoś wielkiego w swej dziwaczności. Czego Zachowi życzymy, zapraszając jednocześnie do odwiedzenia jego stron. A z wami zobaczymy się podczas następnej graficznej podróży bizarrycznej, ahoj!

h

Strona Oficjalna

Blog na Tumblr

h
  1. Zach wymiata. 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: