polskie centrum bizarro

Debatowanie nocnomuzealne o fantastyki powadze bądź niepowadze

In Akcje Literackie, Patronat, Różne, różniste on 16 Maj, 2013 at 9:05 pm

noc_muzeow_480x680_300dpi_krzyweCzasem nadarza się taka okazja, że można porozmawiać. A nawet więcej, podyskutować. Niebawem (czyli na dniach), a dokładniej 18.05 w Warszawie, taka dyskusyjna okazja się nadarzy i warto o tym wiedzieć. Dlaczego?

Dlatego, że mamy w tym przypadku silny wkład osobowy!

W ramach warszawskiej Nocy Muzeów na Ursynowie odbędzie się trzygodzinny panel dyskusyjny, który ma na celu przybliżyć słuchaczy do odpowiedzi na pytanie Czy fantastyka to poważna literatura? A horror, czyli literaturę za niepoważną często uznawaną, oraz bizarro, czyli literaturę, która powagę ma w poważaniu, będzie reprezentowała mocna ekipa 2 w 1 pod postacią dobrze wam znanych autorów – Krzysztofa Maciejewskiego, Grzegorza Gajka oraz Marka Grzywacza.

h

Noc Muzeów na Ursynowie – czy fantastyka to literatura poważna?

h

Debata odbędzie się miedzy godziną 19:00 a 22:00 w Ratuszu (aleja KEN61), a oprócz naszej gromady wezmą w niej udział Michał Studniarek, Andrzej Zimniak oraz Alexander Gutsche. Po debacie, od 22:00 do 0:00 jest przewidziany czas na pogadki z autorami i tego typu manewry. Z racji wspierania rozmowności stosowanej, niedobre literki obejmują wydarzenie patronatem i serdecznie zapraszają wszystkich. Miejmy nadzieje, że dyskusja będzie gorąca!

h

noc_muzeow_480x680_300dpi_krzywe

h

A więcej o idei owej dysputy przeczytacie na blogu znanego wam także Artura Olchowego, czyli Dzikowego, będącego jednym z organizatorów całej draki (warto dodać, że inspiracją był poniekąd także groźny duet Kyrcz-Kain):

http://www.tokfm.pl/blogi/ulewamiesie/2013/05/czy_fantastyka_to_powazna_literatura/1

h

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: