polskie centrum bizarro

Trzy oblicza gniewu w analizie Tomasza Czarnego – nowa dawka horroru ekstremalnego!

In Książka, Różne, różniste on 27 Maj, 2013 at 6:00 am

fcefefcabcbcdjpgbNajwidoczniej jest tak, że ostatnio krew leje się wyjątkowo gęstymi strumieniami w polskim światku horrorowym. Gorefikacje, które polecaliśmy jakiś czas temu, dobrze się przyjęły i cały czas cieszą się popularnością. Bizarro Bazar, swoją drogą, też w kwestii gore ma sporo do powiedzenia. Czy to znak, że publika pragnie ciepłych, parujących jeszcze flaków? Czy w obiegu alternatywnym rodzi nam się pokolenie literackich monstrów, złaknionych zła i płynów ustrojowych? Czy nadciąga Armageddon?! No i najważniejsze: co z tą Polską?!

Ekhem… ktoś odstawił leki. Tu powinna nastąpić przerwa w transmisji, ale, niestety, mamy do czynienia z tekstem pisanym.

W każdym razie, gore rośnie w siłę i pojawiają się nowe publikacje spod znaku horroru posuniętego do ekstremy. Tomasz Czarny, promujący nieustannie i niestrudzenie literackie brodzenie w stosach skrawków ludzkiego ciała, objawił się na przykład z nowym tercetem opowiadań, na który chcemy dziś zwrócić waszą uwagę.

h

Trylogia Gniewu Tomasza Czarnego

na Wydaje.pl

h

fcefefcabcbcdjpgb

h

Trylogia Gniewu to trzy świeżutkie opowiadania gore, tematycznie powiązane oczywiście z gniewem i jego dość ekspresyjnym (a ekspresję da się tu wymierzyć w ilości trupów) wyrażaniem:

h

PIES – to historia o pewnym starym policjancie, który poruszony zbrodnią dokonaną nie na człowieku, a jego najwierniejszym towarzyszu, postanawia pokazać przestępcy, że znęcanie się nad zwierzętami może mieć bolesne konsekwencje.

INGERENCJA – życie pracownika budowlanego samotnie wegetującego w przyczepie może być monotonne, ale jeżeli ów jegomość nie może przestać myśleć o bardzo niegrzecznych zabawach z panienkami, a w dodatku ma zdegenerowanych znajomych, to nie może się to skończyć zbyt dobrze.

WIERCENIE – czasem trzeba pohałasować, są takie sytuacje, że bez wiertarki się nie obędzie. Ale jeśli dźwięk wiercenia nigdy nie znika, można doprowadzić prześladowanych hałasem sąsiadów do naprawdę skrajnych reakcji.

h

Jeżeli znacie prozę Tomasza Czarnego, wiecie, że można się po tych tekstach spodziewać naprawdę chorych scenek, ale… zbiorek i tak was pewnie zaskoczy, bo autor nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w kwestii eksplorowania skrajnej brutalności i dewiacji rodzących się w głowach niezbyt przyjemnych ludzi, a Trylogia Gniewu to jego kolejny krok na drodze ku totalnej ekstremie. Jesteście dość odważni, by przekonać się o tym na własnej skórze?

h

Ebook możecie pobrać ze strony Wydaje.pl pod TYM ADRESEM, za symboliczne 3 i pół złotego. Polecamy!

h

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: