polskie centrum bizarro

Zapytaj Paskuda # 1 – A czo to szom wakacje?

In Opowiadania, Różne, różniste on 16 lipca, 2013 at 6:00 am

niedobreliterkitxtPowszechnie wiadomo, że szerokie masy społeczne wielbiące i czczące Paskuda są nie tylko bardzo szerokie, ale i ciekawe otaczającej je rzeczywistości. Badania statystyczne przeprowadzone przez kilka renomowanych ośrodków, m.in. No Name i Limited Responsibility & Co. wskazują, iż typowy fanatyk Paskuda spędza sporo czasu przed komputerem i bardzo niewiele poza naturalną strefą występowania, czyli własnym bunkrem (czasami zwanym także mieszkaniem). Nie ma się zatem co dziwić, że skrzynka pocztowa Paskuda zapełnia się w zastraszającym tempie desperackimi zapytaniami o wszystko i o nic. Paskud, jak na eksperta przystało, z prawdziwą i paskudną przyjemnością zamierza rozwiać wszystkie wasze wątpliwości. A my… cóż możemy dodać od siebie? Jeśli przeżyliście tyle lat, ile przeżyliście, no i macie mniej więcej wszystkie ręce oraz nogi tudzież inne kończyny fakultatywne, to z pewnością garść paskudowej wiedzy wam nie zaszkodzi. No, nie bardziej niż promieniowanie radioaktywne Czarnobyla i głupota polskich polityków.

Lecz, mimo wszystko, nie przesadzajcie z trzymaniem Paskuda za słowo. Drań używa słabego kleju (podróba ukraińska) i już raz tak było, że jakiś frajer złapał go za ogonek przy „ę” i później miał pretensje do świata, Paskuda i MKOL, bo jak się ogonek ułamał, to wpadł w pokrzywy.

Cóż… Przejdźmy po prostu do inauguracyjnej porcji pytań do naszego eksperta. Będzie tematycznie, w zgodzie z pogodą zaokienną.

h

Zapytaj Paskuda #1

„…a czo to szom wakacje?”

h

# 1 – A co to jest pogoda zaokienna?

Paskud odpowiada: Jest to takie coś, co występuje za oknem w związku z zaistnieniem prognozy pogody w telewizji i internecie. Prognozę czaicie? No to właśnie pogoda zaokienna jest sposobem, w jaki prognoza się nie sprawdza.

h

# 2 – A czo to szom wakacje?

Paskud odpowiada: Wakacje to rodzaj religijnego uniesienia czy też rytuału, charakteryzującego się typowymi dla spraw wiary i bezwiary przypadkami. Ludzie myślą o wakacjach przez okrągły rok, choć te najczęściej trwają nie dłużej niż dwa tygodnie. Przygotowują się do nich przez miesiąc przed, a po powrocie przez kolejny miesiąc nadrabiają wynikłe straty tudzież leczą kontuzje. Wakacje promują zachowania skrajnie masochistyczne, bardzo zbliżone do religijnego umartwiania się i udręczenia, takie jak: przewlekłe przestawanie w korkach drogowych, spożywanie ciepłego piwa w cenie zimnego szampana, zjadanie nieświeżych ryb podczas pobytu nad morzem, dźwiganie dwudziestu kilogramów sprzętu nagrywająco-fotograficznego w pięćdziesięciostopniowym upale tylko i wyłącznie po to, aby zrobić zdjęcie, na którym widać spoconą własną twarz na niewyraźnym tle czy wreszcie nagminne słuchanie letniej ramówki rozgłośni radiowych. A także przebywanie z innymi, podobnymi sobie masochistami, być może właśnie w tym momencie szukającymi winnych swojej sytuacji. Wakacje wiążą się ponadto z szeregiem atrakcji dodatkowych, takich jak gubienie rozmaitych cennych rzeczy w rozmaitych miejscach, do których właściwie sami nie wiemy po co się udaliśmy, płacenie horrendalnych opłat za możliwość obejrzenia rzeczy, które nie ciekawiły nas nigdy wcześniej i które nie zaciekawią nas nigdy później, wydawanie kilkumiesięcznej pensji za wynajem pokoju turystycznego przypominającego celę, z której próbowałby uciec każdy rozsądny przestępca, czy wreszcie malownicze upadki podczas aktywności fizycznej nie przystającej statecznej osobie, jaką jest klasyczny obywatel kanapowo-lodówkowy.

h

# 3 – Czy wakacje sprzyjają grzechom?

Paskud odpowiada: tak, podobnie jak wszystkie pozostałe dni roku. Aczkolwiek jednakowoż bądź istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że leżąc na plaży w otoczeniu młodych, półnagich, pięknych ciał odpowiedniej płci, będziemy wykazywali dodatkową skłonność do grzeszenia na zapas. Oczywiście jest to możliwość czysto teoretyczna, gdyż praktyka pokazuje, iż na plażach w wielkiej obfitości występują ciała o parametrach antygrzechowych. Stąd wypad na wakacje może uzdrowić niejedną duszę… Oczywiście, tak zupełnie między nami, jak się wypije odpowiednio dużo ciepłego piwa i jak człowiek pomyśli ile kasy wydał na ten cały szajs, to nawet przelecenie wieloryba nie wygląda jakoś szczególnie odstraszająco, prawda? Chyba, że z punktu widzenia rzeczonego wieloryba, który jednakowoż nie ma głosu, podobnie jak grzyby i inne fretki.

h

# 4 – Co ciekawego można robić na wakacjach?

Paskud odpowiada: czytać niedobre literki na tabletach i smartfonach. A jeśli macie smartfony to możecie je wykorzystać do celów niemal równie ciekawych, jak choćby fotografowanie plażowiczek. Co zrobić z takimi zdjęciami? Na to powinniście wpaść sami. Czego nie robić? Przede wszystkim nie przysyłać ich nam. Uwierzcie na słowo: mamy już serdecznie dosyć tej antykoncepcji.

h

# 5 – Moja żona znalazła na wakacjach jakieś dziecko. Czy to normalne?

Paskud odpowiada: nie, to zdecydowanie nie jest normalne. Właściwym i prawidłowym dla wakacji stanem jest stan zagubienia, tudzież gubienia. Między innymi dzieci. Z drugiej strony, czyjaś zguba musi się równać czyjemuś zyskowi. Mówiąc po ludzku – skoro ktoś te wszystkie dzieci gubi, to przecież coś się z nimi później dzieje, prawda? W sensie, z dziećmi. Jakiś frajer musi je znaleźć, coby zgadzały się cyferki w równaniu. Aktywa i pasywa. Kapisz?

h

# 6 – Czy zatem na wakacjach nie powinno się niczego znajdywać?

Paskud odpowiada: wręcz naprzeciwko. Czas wakacyjny wykorzystajcie na odnajdywanie synchroniczne (zsynchronizowane z gubieniem). Spróbujcie na początek odnaleźć małżonkę. Najlepiej nie własną (tę rezerwujemy dla wariantu masochistycznego w którym tłuczek „zamiast” się już przejadł). Następnie, już po odnalezieniu niewłasnej małżonki chętnej do bycia odnalezioną, spróbujcie odnaleźć w tym wszystkim przyjemność. Eksperymentujcie. I dobrze się bawcie. Pamiętajcie: w wakacje wszystko uchodzi płazem. Na przykład płazem miecza. Bywa jednak, że i ostrzem. A dziećmi się nie przejmujcie. Zgubicie je za rok.

h

Pytania zebrali i odpowiedzi spisali dla Was Onibe w dwójcy jedyni

h

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: