polskie centrum bizarro

Paskud atakuje Warszawę – czyli biz na Polconie 2013

In Akcje Literackie, Różne, różniste on 25 sierpnia, 2013 at 8:00 pm

996596_520754757979035_1011583260_nOstatnio wrzucamy dużo newsów (tzn. wypluwa je Paskud, a my je tylko oczyszczamy ze śliny i innych takich), ale to chyba pozytywny fakt – znaczy to wszak, że wiele się dzieje. Bizarro panoszy się w różnych miejscach, zostawiając za sobą zgliszcza, odór nieprzetrawionego piwska i wzrost zachorowań na kompletną zawieszkę mózgową.

Jak może wiecie, w dniach 29 sierpnia – 1 września, czyli w drugiej połowie przyszłego tygodnia, odbywa się na Politechnice Warszawskiej największy zjazd geeków i freaków w Polsce, zwany z tej racji Polconem.

Oczywiście, nie mogliśmy przegapić okazji do pokazania w ramach takiego wydarzenia naszych budzących zaufanie (w psychopatach, ale jednak) twarzy. Będziemy tam, jak zwykle składnie i dokładnie, produkować się na temat bizarro. Jak ktoś chce posłuchać jak nauczamy, poniżej zamieszczamy szczegóły.

h

Paskud atakuje Warszawę

Polcon 2013

h

996596_520754757979035_1011583260_n

h

Miejsce: Budynek Główny Politechniki (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych) – sala Lit 5

Czas: 19:00, piątek 30 sierpnia 2013

Temat: Jak zbudować dom z kotów? – czyli bizarro fiction w teorii i praktyce.

Jak widzicie, tytuł prezentacji jest już znany, ale pewnym novum jest to, że tym razem do boju wystawiamy reprezentację lokalną. Produkowali się o bizarro będą Marek Grzywacz i Marcin Rojek, a ich wysiłki ocenicie już wy. W programie oczywiście masa atrakcji (rys historyczny, modły odprawiane nad zawartością niedobrych oraz bizarro antologii, pokazywanie kolorowych okładek książek, nawiedzony bełkot, hardkorowa psychodela, taniec nowoczesny, promienie śmierci, Sodoma i Gomora). Kto nie będzie, niech już żałuje na zapas.

h

Oprócz naszych występów, na konwencie jest też mały, ale fajny blok horroru, który ze wszech miar polecamy, bo prelekcje prowadzi wielu autorów i dobrych znajomych niedobrych literek (nie wymieniamy, żeby nikogo nie pominąć, bo Paskud ma problem z czytaniem konwentowych programów… ech, te tabelki, jednym okiem i pustą głową nie ogarniesz).

Szczególną uwagę chcieliśmy zwrócić na tajemniczy projekt awangardowo-performatywny pod równie tajemniczym kryptonimem GOREktyw. Co to jest? Tego do końca nie wie jeszcze nikt, ale na Polconie dowiedzą się wszyscy (zdradzimy tylko, że spora część obsady literek już zaangażowała się w tę działalność). O 19:00 w czwartek kolektyw ów będzie robił złe rzeczy z opowiadaniem Marcina Rojka – i to na żywo! Natomiast o 14:00 w piątek wyjdzie przed tłumy Artur Olchowy, czyli Dzikowy, i powie wam, o co tak naprawdę chodzi. Oba wiekopomne wydarzenia we wspomnianej sali Lit 5, która jest przez te dwa dni bazą bloku horrorowego.

996576_524197074301470_1084080246_n

h

To tyle, do zobaczenia na Polconie!

h

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: