polskie centrum bizarro

Elegancka erotyka Apollonii Saintclair – część 2

In Grafika on 27 września, 2013 at 6:00 am

L’encre de mon ombre (My shadow’s ink)Radujcie się, albowiem dziś wracają na literki piękne kobiety zrodzone w wyobraźni Apollonii Saintclair i uwiecznione w sytuacjach wyjątkowo niedwuznacznych, a przy tym często niesamowitych. Kolejna dawka prac Apolonii to miód dla oczu i za chwilę się o tym przekonacie.

Ciekawi nas, czy zgadliście po pierwszym poście, jakie inspiracje artystyczne przyświecały artystce podczas formowania się jej unikalnego stylu? Cóż, wiemy, że znacie się na wszystkim – w końcu poznaliście się na literkach 😉 – ale, dla ścisłości, za chwilę napiszemy o tym co nieco.

I, co jasne, ufamy, że i ta porcja grafik pani Saintclair wzbudzi wasz zachwyt!

h

Elegancka erotyka Apollonii Saintclair

część 2

h

Apollonię Saintclair w misji zgłębiania erotycznych odczuć kobiet zainspirowała przede wszystkim sztuka. Od tej uznawanej za wysoką –  rzeźby antycznej czy malarstwa Caravaggio – do tej, która niektórzy skłonni byliby gardzić –  mowa o tanich, pełnych „wulgarnych” treści komiksach, których raczej nie pokazuje się mamie. Jeżeli chodzi o komiks, artystka przyznaje się także do inspiracji mistrzami obrazkowej erotyki: Milo Manarą oraz Guido Crepaxem, a także nieśmiertelnym Moebiusem. Dochodzą do tego inspiracje literackie, które zamykają się w kręgach zamieszkałych przez kontrowersyjnych, wyrazistych autorów. Są to między innymi Markiz de Sade, Guillaume Apollinaire, Henry Miller czy Anaïs Nin.

W ramach ciekawostki można dodać, że jedną z głównych inspiracji Apollonii jest… znana książka kucharska The Silver Spoon. Artystka jest bowiem także adeptką sztuk kulinarnych, a kuchnia, obok pracowni graficznej, to drugie środowisko, w którym wyraża w pełni swą kreatywność.

Cóż dodać – zapraszamy do podziwiana smakowitych grafik!

h

All images are copyright of Apollonia Saintclar © 2013.

Wszystkie prezentowane grafiki należą do: Apollonia Saintclair © 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

h

L’encre de mon ombre (My shadow’s ink)L’encre de mon ombre (My shadow’s ink)

h

L’excavation (The exhumation site)L’excavation (The exhumation site)

h

Le tâtonnement aveugle (The blind trial and error)Le tâtonnement aveugle (The blind trial and error)

h

La prière aux Grands Anciens (The prayer to the Ancient Ones)La prière aux Grands Anciens (The prayer to the Ancient Ones)

h

Le dieu de l’escalier (Cernunos)Le dieu de l’escalier (Cernunos)

h

La rencontre rapprochée ( The close encounter)La rencontre rapprochée ( The close encounter)

h

L’âme immortelleL’âme immortelle

h

***

h

Jak zwykle ciężko się żegnać z takim pokazem wyobraźni i talentu – po prawdzie, nawet gdyby literki miały się składać tylko z takich grafik, nikt by się nie obraził. Lecz czas ruszyć dalej, a wyjątkowe dzieła Apolonii Saintclair zachować w pamięci. Albo zacząć przeglądać jej galerie, dostępne na stronach podlinkowanych poniżej. Zapraszamy!

h

Strona Oficjalna (Tumblr)

Studio Saintclair na Facebooku

Apollonia Saintclair na Behance

h

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: