polskie centrum bizarro

Całkiem niekfaśne święto horroru, czyli pierwszy Kfason już 19-tego w Krakowie

In Akcje Literackie, Patronat, Różne, różniste on 11 października, 2013 at 6:00 am

logo-600Polska to nie wielki kraj, ale mały też nie jest, więc dziwnym jest z kolei, że w całej Polsce nie ma dużego konwentu/festiwalu poświęconego horrorowi. Zwłaszcza temu literackiemu, który może nie jest jeszcze tak duży, żeby miłośnicy flaków i gotyku wysypywali się z każdej lodówki (w kostnicy, rzecz jasna), ale na tyle prężny i ciekawy, że w sumie na imprezę zasłużył.

Cóż, dzięki staraniom Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie i całego tabunu horrorowych tuzów (powiedzielibyśmy : gwiazd, ale na literkach ten status zarezerwowany jest na wyłączność dla Paskuda) takową imprezę dostanie. Huczną i już 19-tego października AD 2013.

Tak, tak, powitajcie na polskiej mapie konwentowej Kfason – Krakowski Festiwal Amatorów Strachu, Obrzydzenia i Niepokoju.

h

Literki demolują KFASON 2013

h

kfason_poster

h

Powyższy plakacik mówi już dużo, ale rozwińmy to po swojemu – jak zawsze zresztą. A więc:

– Kfason odbędzie się w Arttece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, ul. Rajska 12 (wejście od Szujskiego). Jest to budynek Małopolskiego Ogrodu Sztuki, czyli absolutnie wypasiona miejscówka, jakby ktoś nie wiedział, bo polski horror wozi się na bogato.

– Będzie krew, przemoc, seks i słowa nieurodziwe, więc wstęp dla ludków o wieku 16+ .

– Co do składu: łatwiej powiedzieć, kogo nie będzie niż kto będzie, a kogo nie będzie, ten będzie żałował, więc skupmy się na ludziach, którzy będą. Będzie więc sporo literkowej i bizarrowej ekipy. W kolejności (prawie że) przypadkowej: Dawid Kain, Kazimierz Kyrcz Jr. , Marek Grzywacz, Karol Mitka, Marcin Rojek, Michał Stonawski, Greg Gajek, Krzysztof T. Dąbrowski, Krzysztof Maciejewski, Dariusz Kuchniak, Paweł Mateja, Artur Olchowy.  A reszta? Reszta to prześwietni pisarze i horrorowe osobistości, takie jak między innymi Stefan Darda, Anna Kańtoch, Michał Gacek czy Jarosław Urbaniuk.

– Program jest długi i obszerny, a możecie go ściągnąć TUTAJ, dlatego nie ma sensu wymieniać wszystkiego, w czym maczamy palce (ufamy w wasz skill w czytaniu tabeli). Ograniczymy się więc poniżej do punktów programu najlepsiejszych, czyli dotyczących bizarro.

h

13:00 – 14:00, III piętro

Znak jakości bizarro – rzecz o ogromnej różnorodności tegoż.

Prowadzący: Dariusz Kuchniak

h

14:30 – 15:30, II piętro

Czy bizarro musi być głupim żartem?

Prowadzący: Marcin Rojek

h

18:00 – 19:30, I piętro

Panel dyskusyjny o bizarro

Uczestnicy: Dariusz Kuchniak, Marcin Rojek, Greg Gajek, Marek Grzywacz

Prowadzący: Michał Jutkiewicz

h

A na koniec chcieliśmy zwrócić uwagę na… koniec, czyli odbywający się od 19:30 na I piętrze ważny panel, traktujący o przyszłości i teraźniejszości rodzimego horroru. Będą w nim uczestniczyli między innymi Dawid Kain, Kazek Kyrcz i Stefan Darda. Będzie się działo, bo to tzw. wielki finał.

No i tyle – serdecznie zapraszamy, bo to w końcu wielkie święto, które należy tylko i wyłącznie do nas, porąbańców 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: