polskie centrum bizarro

„Za garść zbawienia i inne opowiadania” czyli zbliża się e-zbiorek Bartosza Orlewskiego!

In Książka, Patronat on 18 stycznia, 2014 at 6:00 am

Za garść zbawienia - okładka2014 już na dobre się rozkręca, gdzieniegdzie nawet zaobserwowano śniegi i lody, których zeszły rok nam oszczędził, a co z bizarro? A bizarro prze do przodu, a autorzy związani z literkami bynajmniej nie zamiarują próżnować. Dowód? Proszę bardzo: dziś mamy zaszczyt poinformować was o pierwszej dużej premierze zafundowanej nam przez naszego stałego dostarczyciela literackich perełek – Bartosza Orlewskiego.

Bartek co prawda nie uprawia hardkorowej głupawki, którą Paskud wydaje się często epatować i emanować, ale bizarro ma wiele oblicz – a nie ma autora, który lepiej czarowałby klimatem i lepiej wplatałby w swoje opowieści wątki intelektualne, a zwłaszcza filozoficzne, z których jest szczególnie znany. Dlatego bardzo cieszymy się, że niebawem (bo 1 lutego) pojawi się cyfrowy zbiorek (naturalnie objęty oficjalnym paskudowym patronatem) pod tytułem Za garść zbawienia i inne opowiadania, służący za podsumowanie jego dotychczasowych dokonań.

h

Za garść zbawienia

i inne opowiadania

h

A trzeba przyznać, że jest na co czekać, bo w e-booku znajdziemy praktycznie wszystkie teksty, które Bartosz Orlewski wypuścił w świat zarówno na niedobrych literkach, jak i w licznych antologiach, a także paczkę szortów, które ukazywały się na Szortalu. Nasi informatorzy donoszą, że wszystkie teksty podległy ponownej redakcji i innym nadprogramowym usprawnieniom, dzięki czemu w książce znajdą się w najdoskonalszych możliwych wersjach. Publikacja zyskała też elegancką oprawę graficzną i została dostosowana do wszystkich popularnych formatów czytnikowych.

A zawartość? Każdy, kto śledzi choćby poczynania Bartka pod paskudową egidą, powinien wiedzieć, czego się spodziewać… i już myśleć o zaopatrzeniu się we własny egzemplarz. Na pewno znajdziecie w tych opowiadaniach rewolwerowców, magię, piękne kobiety, samochody o potężnych silnikach, amerykańskie bezdroża, przenikające się alternatywne rzeczywistości, bohaterów o specyficznym oglądzie świata, a także niezrównany nastrój oraz barwny, elegancki i wysublimowany język, sprawiający, że snute przez autora opowieści po prostu nie mają w polskim światku konkurencji w swojej klasie.

Przypominamy raz jeszcze: premiera już 1 lutego na Wydaje.pl. A pod stylowo zasępioną okładką – nasi specjaliści od bezużytecznych faktów donoszą, że nie są to bynajmniej owe legendarne sępy miłości (ktoś jeszcze pamięta ten koszmarny liryk? Mamy nadzieję, że tylko my…) – znajdziecie jeszcze informację od samego autora oraz spis treści. Aha, i koniecznie polubcie i obserwujcie oficjalną stronę zbiorku na Facebooku.

Za garść zbawienia - okładka

h

Za garść zbawienia i inne opowiadania to zbiór dwunastu opowiadań i sześciu szortów, które składają się na bezkompromisową przejażdżkę po bezdrożach mojej wyobraźni, rozmiłowanej w opowieściach niesamowitych, dziwacznych westernach i amerykańskich muscle cars. Zawiera teksty publikowane w Nowej Fantastyce, Horror Masakrze, Qfancie, Niedobrych Literkach, Szortalu oraz w antologiach Po drugiej stronie, Bizarro Bazar i Zombiefilia.

Premiera: 1 luty na portalu wydaje.pl

Format: epub, mobi i pdf.

Płatny ebook

h

W zbiorze znajdziecie opowiadania:

Bezprawie

Caleb

Trumna i osioł

Jeff

Za garść zbawienia

Czerń i ostrogi

Ristretto

Żegnaj, Melhizabet

Saul

Maltanek

Niemożliwe sny

Nawiedzony

h

oraz szorty:

Zombie Blues

Chata

Prawda

All-inclusive

Świątynia zagłady

Armadillo

h

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: