polskie centrum bizarro

Więcej mięsa, więcej krwi, więcej grozy – czyli o rychłym nadejściu „Gorefikacji II”

In Książka, Patronat, Różne, różniste on 26 stycznia, 2014 at 6:00 am

gorefikacje2Ostatnimi czasy, a właściwie w przeciągu tygodnia z hakiem, obrodziło nam newsami w paskudowej domenie. To oczywiście znak dobry, a nawet bardzo dobry, a nawet więcej – oznacza to bowiem, że rok ledwo się zaczął, a już dobrze się dzieje i pojawia się mnóstwo dobroci. Zarówno stricte bizarrycznych, jak i pobocznie bizarrycznych, ale dla wszystkich bizarrowców bardzo interesujących, choćby ze względu na udział autorów, którzy regularnie katują was własnymi wyobraźniami na niedobrych.

To nadchodzimy z kolejnym newsem, który obiega powoli cały horrorowo-fantastyczny Internet. W zeszłym roku pojawiła się taka mała, dziwna antologia opowiadań rodzimych horrorowców. Może poznacie ją po okładce zdobioną gołą dziewoją w stanie kiepskim (bo z wnętrzem na zewnątrz), może po doborowym składzie pisarzy, może po tym, że okazało się, iż autorzy horroru mają mroczne myśli związane z takimi sprzętami jak odkurzacze – ale jeżeli interesujecie się horrorowym produktem krajowym, to raczej nie mogliście jej przegapić. Znacie już odpowiedź, chodzi oczywiście o Gorefikacje.

h

Gorefikacje II tom I

– premiera już 1 marca

h

W przyrodzie nic nie ginie, a Natura jest cykliczna, więc można się też było spodziewać, że pierwsza akcja wprowadzenia najostrzejszej z ostrych odmian horroru do Polski doczeka się follow-upu. Nikt się jednak nie spodziewał, jak bardzo efektowne będzie to wejście. Cóż, Gorefikacje powracają w nowej szacie graficznej, z taką ilością autorów, że zaistnieją aż w dwóch tomach i, przede wszystkim, z udziałem zagranicznych mistrzów ekstremalnego horroru. I mówimy tu zarówno o nazwiskach dobrze już u nas znanych, jak Edward Lee czy John Everson (którzy nie tylko dostarczyli znakomitych tekstów, ale i firmują swoimi nazwiskami inicjatywę!), jak i o świetnych pisarzach z USA, którzy jeszcze nie dostali okazji zaistnienia w Polsce. Prawda, że fajnie? Fajnie, a nawet fajniej.

Pierwszy z dwóch tomów tych okrwawionych dobroci ląduje do pobrania, jak poprzednio za „obłędną” sumę 0 PLN, już 1 marca za pośrednictwem Wydaje.pl . A my, jako jeden z patronów tej literackiej masakry, zapraszamy do zapoznania się z oficjalnym promo, które przybliży wam resztę!

h

gorefikacje2

h

„Gorefikacje”, pierwsza próba wprowadzenia do Polski horroru w najbardziej ekstremalnej postaci, pokazała, że nasi rodzimi autorzy są w stanie przesunąć granice tego, co można przelać na papier w najbardziej krwawe, groteskowe i przerażające rejony ludzkiej wyobraźni. Ale to był dopiero początek. Śmietanka polskiej grozy, tym razem ze wsparciem największych sław amerykańskiej literackiej ekstremy, powraca, by dotrzeć do najbardziej zwyrodniałych scenariuszy kryjących się w ludzkich sercach i umysłach – przekopując się po drodze przez całe stosy wnętrzności! „Gorefikacje II”, dwutomowa kontynuacja wypełniona po brzegi najmocniejszymi i najbardziej zaskakującymi opowieściami spod znaku hardcore horroru, to atak grozy, o jakiej wam się nie śniło – i słusznie, bo takie sny doprowadzają tylko do szaleństwa…

h

W pierwszy tomie „Gorefikacji II” zszokują was m.in.:

Edward Lee, John Everson, Ryan Harding, Charlee Jacob, Łukasz Radecki, Krzysztof T. Dąbrowski, Dawid Kain, Krzysztof Maciejewski, Rafał Kuleta, Sywia Błach, Tomasz Siwiec, Paweł Mateja, Grzegorz Gajek, Marek Grzywacz i Tomasz Czarny.

h

Zbiór opatrzył wstępem: Edward Lee

Autor okładki: Kornel Kwieciński

Data premiery: 01.03.2014 na portalu Wydaje.pl

Dostępne formaty: PDF, EPUB,  MOBI

h

WIĘCEJ INFORMACJI:

https://www.facebook.com/tomaszczarnygore

http://wydaje.pl/e/gorefikacje

http://wydaje.pl/e/trylogia-gniewu2

h

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: