polskie centrum bizarro

Urokliwa zadziorność Sabriny Elliott – część 1

In Grafika on 23 Maj, 2014 at 6:00 am

No One's Going to Save YouDawno (to powtarzający się motyw w przypadku tegoż cyklu) nie atakowaliśmy waszych oczu najsłodszą metodą z możliwych – poprzez bombardowanie ich ładunkami szalonych i szalenie wręcz pięknych prac graficznych. Dziś działa naładowane, bombowce wystartowały, a naszą tajną bronią jest pewna artystka z Nowego Jorku, której arsenał estetycznych broni masowego rażenia na pewno zrobi wam niezłą demolkę na linii zmysłu wzroku.

Prace, które za chwileczkę sobie popodziwiacie, wyróżniają się nie tylko wysoce indywidualnym, trochę minimalistycznym, a trochę (nawet rzeklibyśmy: wielce) naładowanym ciekawymi detalami stylem. Tak, powyższe opcje się nie wykluczają, chociaż żaden entuzjasta logiki nie przyznałby nam pewnie racji. Doskonała kreska Sabriny Elliott, bo tak się zowie artystka goszcząca dziś u nas, cieszy oczy i inne organy nastawione na odbiór przede wszystkim tym pazurkiem, tym zadziorkiem, taką niepokornością, że aż dusza śpiewa (co śpiewa? To już ustali specjalna komisja sejmowa. Albo i nie.)

Nie przedłużając wstępu, a te mamy zazwyczaj i tak długawe, zapraszamy do obcowania ze sztuką jak się patrzy…

h

Urokliwa zadziorność Sabriny Elliott

część 1

h

Najpierw jednak trochę o autorce grafik, żeby tradycji zadość się stało. Sabrina pochodzi z okolic nadmorskich Południowej Kalifornii, ale obecnie jej bazą jest Brooklyn. W Nowym Yorku ukończyła też jako studentka kierunku ilustracja bardzo dobrą szkołę, bo zlokalizowaną na Manhattanie uczelnię School of Visual Arts. Obecnie zaś zajmuje się swoimi własnymi projektami, przybierającymi formę zarówno grafik cyfrowych, jak i wykonanych technikami tradycyjnymi. A także nanoszeniem własnych dzieł na różne materiały za pomocą między innymi druku wklęsłego i akwareli. Lecz co jest tychże treścią? Najcelniej ujęła to sama Sabrina, pisząc w notce biograficznej, że jest to związek wyrazistej kreski z wymyślnymi detalami, który wyraża seksualność dzięki swoim krągłościom i różnorakim krawędziom. Wymienia się tam przy okazji inne ważne cechy charakterystyczne jej twórczości: formę wciągającej fantazji, ograniczoną paletę kolorów, wprowadzanie specyficznej delikatności do raczej mrocznych regionów wyobraźni…

Zresztą, po co się rozwodzić? Z pewnością jesteście już gotowi ocenić to własnymi oczyma!

h

All images are copyright of Sabrina Elliott © 2014.

Wszystkie prezentowane grafiki należą do: Sabrina Elliott © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

h

No One's Going to Save YouNo One’s Going to Save You

h

caterpillarCaterpillar

h

PervertPervert

h

ChimneyChimney

h

play with mePlay With Me

h

Goodnight Felix
Goodnight Felix

h

***

h

Na dziś to już wszystkie prace, które chcieliśmy wam zaprezentować. Ale, co oczywiste, szykujcie się od razu na część drugą galerii. A w międzyczasie z pracami Sabriny można się zapoznać pod poniższymi adresami.

h

Strona Oficjalna

Cargocollective

Tumblr

h
  1. Nie podobają mi się prace Sabriny, ale Wasz artykuł tak 😉

  2. Dzięki w imieniu Pasqda i pasqdnej ekipy! Może następna porcja twórczości Sabriny bardziej przypadnie Ci do gustu 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: