polskie centrum bizarro

Monochromatyczne dziewczynki Virginii Mori – część 1

In Grafika on 29 sierpnia, 2014 at 6:00 am

tumblr_mjlurutD461qgvgemo1_1280Bizarro to gatunek multikolorowy jak produkty metabolizmu jednorożca (ewentualnie Troskliwego Misia). Okej, introdukcja w zasadzie za nami, ale rozwiniemy tę enigmatyczną, acz prawdziwszą niż najświętsza prawda wypowiedź. Jeżeli śledzicie niniejszy kącik, w którym regularnie w swej nieregularności prezentujemy wybór artystów, którzy każdego człeka obdarzonego znacznym pierwiastkiem dziwności w mózgowiu przyprawią o radosny nastrój, przyznacie sami, że jest to wybór różnorodny, frapujący, a przede wszystkim wielobarwny.

Dziś prezentujemy wam jednak artystkę, z którą jest nieco inaczej – przynajmniej w ostatnim z wymienionych departamentów.

Virginia Mori, bo tak nazywa się znakomita twórczyni, którą dziś chcemy wam pokazać, rzeczywiście wyróżnia się na każdym kolorowym tle. Jej ilustracje są bowiem prawie co do jednej czarno-białe. To nie jedyna różnica wobec wielce rozbuchanych prac, którymi zwykle czarujemy tu wasze oczy. Styl Mori jest w dodatku (celowo) ascetyczny, przypominający wręcz szkic, a także dosyć ograniczony tematycznie (jak wyżej, chyba nie spodziewaliście się inaczej :P), bo bohaterkami wszelkich obrazków Virginii są specyficzne, upiorne i bliźniaczo podobne dziewczynki

h

Monochromatyczne dziewczynki

Virginii Mori

część 1

h

Zanim przejdziemy do podziwiania, tradycyjnie kilka słów o naszej artystce. Virginia Mori jest Włoszką i nadal rezyduje w tym kraju o kształcie kozaka (buta, nie takiego od Chmielnickiego). Urodziła się w roku 1982 w Cattolica, zaś obecnie mieszka dosyć niedaleko (jak spojrzycie na mapę – o jeden park przyrodniczy dalej), bo w położonym nad Morzem Adriatyckim miasteczku Pesaro. Jako graficzka posiada też odpowiednie wykształcenie zawodowe. Ukończyła mianowicie studia o specjalizacjach ilustracja oraz animacja w Narodowym Instytucie Sztuki w Urbino.

Jeśli chodzi o grafikę, Virginia ma już na koncie naprawdę ogromną ilość wystaw zorganizowanych w wielu galeriach w całych Włoszech (i nie tylko – jej prace poleciały na przykład do Australii). Prowadzi także własną stronę na Tumblrze, na której prezentuje nowe dzieła, a na poświęcone jej artykuły i galerie można łatwo natrafić na internetowych portalach zajmujących się sztuką. Trzeba jednak koniecznie zaznaczyć, że w swojej drugiej, animacyjnej specjalności artystka także odnosi wspaniałe sukcesy. Przede wszystkim należy tu wymienić dwa zwycięstwa w konkursach na projekt animacyjny organizowanych przez centrum kulturalne we francuskim Annecy, gdzie odbywa się międzynarodowy festiwal filmów animowanych. Te sukcesy pozwoliły Mori pracować od października 2011 nad swoimi nowymi filmami w Annecy właśnie. Efekty jej działań na grafikach ruchomych można podziwiać na jej stronie bądź profilu Youtube – a są naprawdę świetne.

Tyle tytułem wstępu, przejdźmy do świata ilustracji Virginii!

h

All images are copyright of Virginia Mori© 2014.

Wszystkie prezentowane grafiki należą do: Virginia Mori © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

h

tumblr_mjlurutD461qgvgemo1_1280

h

tumblr_mm0u72XRhE1qgvgemo1_1280

h

tumblr_lxds2n1V9c1qgvgemo1_1280

h

tumblr_lyq5oluanw1qgvgemo1_1280

h

tumblr_lnthdgtJ7T1qgvgemo1_1280

h

tumblr_m7gf9gpIkp1qgvgemo1_1280

h

***

h

No i, niestety, musimy jak zwykle przerwać nim wasze oczy zdążyły się nasycić, jak można mniemać. Ale to dopiero pierwsze spotkanie z Virginią Mori. Czekajcie więc na drugie, a jeżeli czekanie aż tak wam się nie uśmiecha, zawsze możecie odwiedzić Tumblr artystki, gdzie oprócz wielu innych grafik znajdziecie linki do galerii ją wystawiających czy sklepik:

h

Virginia Mori – oficjalny Tumblr

h

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: