polskie centrum bizarro

Zaawansowane wyniki, czyli konkurs rozstrzygnięty!

In Akcje Literackie, Konkurs, Książka on 11 listopada, 2014 at 6:00 am

niedobreliterki2Jak się konkurs otwiera, to się konkurs zamyka. A pewnie niecierpliwość zżerała konkursowiczów, Zaawansowany Konkurs Literacki ogłosiliśmy wszak jeszcze w ciepłych miesiącach, a teraz już środek wrednej jesieni… co w samo w sobie urokiem startowania w konkursach jest i nic nie poradzimy. Możemy tylko osłodzić wam życie teraz, albowiem wyniki już są!

Tak jest, jury pod duchowym przewodnictwem Paskuda, a w składzie naszych redaktorów: Kazimierza Kyrcza, Dawida Kaina, Darka Barczewskiego i Marka Grzywacza, obradowało długo i… długo. To z dbałości o jakość, pamiętajcie. Niemniej wynik jest jednogłośny, bo dwa teksty, których tytuły ogłosimy poniżej, wybijały się zdecydowanie ponad ogół nadesłanych prac zarówno jakością literacką, jak i zrozumieniem estetyki bizarro… oraz tego, jak może ona wyglądać w wersji zaawansowanej.

h

Werdykt, szanowni państwo, werdykt!

h

A zatem jednogłośnym werdyktem jury, do zbioru Bizarro dla Zaawansowanych wejdą następujące teksty:

h

MOJA DZIEWCZYNA HODUJE WYSPY by Kornel Mikołajczyk

SKLEPIK Z PAMIĄTKAMI by Artur Olchowy

h

No i cóż więcej rzec… fanfary, please!

h

h

Aha, w sumie więcej rzec można. To, że jury dwa powyższe teksty przypadły kosmicznie do gustu, nie znaczy wcale, że inne nie podobały się (niezbyt)szacownemu gronu. Z autorami niektórych innych tekstów, które zapadły nam w pamięć, skontaktujemy się niebawem i zastanowimy się wspólnie, co można by ciekawego z nimi zrobić.

Zapraszamy też oczywiście do udziału w zabawach literackich, które pewnie zdarzą się w przyszłości, no i oczywiście do śledzenia informacji o antologii, których trochę postaramy się zapodać przed jej planowaną przyszłoroczną premierą!

h

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: