polskie centrum bizarro

Kosmiczne poczwary André Díaza

In Grafika on 6 stycznia, 2015 at 6:00 am

Slaying the beastNa początku nowego roku wszystko co stare, jest obmierzłe dla oczu. Nie chce się patrzeć na to co się opatrzyło, nawet jak wzrok wyreguluje się po kolejnych dniach wolnych, czyli zakrapianych. Paskud to wie, jego dotyka to bardziej, bo oko ma jedno, więc bardziej skupia się przy patrzeniu. Dla niego, a w konsekwencji i dla was, mamy jednak jedno dobre, bardzo dobre lekarstwo.

Żadne tam krople ni soczewki. Zupełnie nową aktualkę graficzną!

A dziś gości u nas młody artysta z Hiszpanii,  André Díaz, który jednak już nieźle sobie poczyna. Zwłaszcza w kategorii ohydnych i nie do końca kształtnych bestii, które rodzą się w rejonach wszechświata o których nam się nawet nie śniło. Na całe szczęście! Niemniej on ilustruję kosmiczną grozę jak mało kto, więc zapraszamy do zapoznania się z jego wizjami spoza granic normalności…

h

Kosmiczne poczwary

André Díaza

h

Acz zanim z kosmosu nadejdą horrory i insze maszkary, najpierw kilka słów o ich ilustratorze. Kiedy pisaliśmy, że André jest młodym artystą, mieliśmy to na myśli dosyć dosłownie. Nasz dzisiejszy bohater ma na karku 18 wiosen, a obecnie studiuje sztuki piękne na uczelni College of Fine Arts w hiszpańskim Pontevedra. Wybór takiego, a nie innego kierunku, w jego wypadku jest bardziej niż uzasadniony. Rysowaniem zajmuje się odkąd pamięta i mówi, że jest to jednocześnie jego hobby i największa pasja. Choć w sieci pokazuje swoje prace od niedawna, już udało mu się zyskać uznanie internautów, co przekłada się na stabilny wzrost popularności jego bloga artystycznego.

Jeżeli chodzi o inspiracje i idoli, André wymienia cztery najważniejsze dla niego nazwiska. Są to Mike Mignola, Moebius, Geoff Darrow i Katsuhiro Otomo. Jak sam podkreśla, ci artystyczni tytani wpływają na jego styl i prace w wielu różnych aspektach. A nie trzeba przesadnie wprawnego oka, by wypatrzeć, że ujmowania potworności kreatur wszelakich uczył się od Lovecrafta i… jedynej, niepowtarzalnej Godzilli & jej tokiodepczących znajomków.

No to tyle introdukcji, czas na koszmary. Nasyćcie oczy!

h

All images are copyright of André Díaz © 2015.

h

Wszystkie prezentowane grafiki należą do: André Díaz © 2015.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

h

 Slaying the beastSlaying the Beast

h

Dawn of the Cosmic LeviatanDawn of the Cosmic Leviathan

h

DropbearDropbear

h

ZrexZ-REX

h

Cosmic DanceCosmic Dance

h

Pig HerderPig Herder

h

Cosmic SingularityCosmic Singularity

h

Sidereal ReaperSidereal Reaper

h

***

h

I to niestety koniec podróży tam, gdzie w przestrzeni kosmicznej wykluwają się szaleńcze wytwory wyobraźni. Jak wspominaliśmy, André dopiero zaczyna, ale po poziomie jego prac ciężko to dostrzec. Są naprawdę świetne i aż strach pomyśleć, co ich autor pokaże nam w przyszłości. Ale my się nie boimy, będziemy śledzić jego rozwój i was też zachęcamy. André w Internecie możecie znaleźć pod następującymi adresami:

h

Grimonomicon (Tumblr)

Deviant Art

h
  1. Wyobraźnia i świetne wykonanie, czyli to co tygryski lubią najbardziej 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: