polskie centrum bizarro

„W poszukiwaniu Groszków” by Michał Danielewicz

In Grafika, Opowiadania, Różne, różniste on Luty 6, 2015 at 6:00 am

niedobreliterkitxtTrzeba to wyartykułować jasno, a nawet jaśniej – sprawiedliwości nie ma. Nie ma i basta! W każdym razie w kwestii równego podziału talentów… Otóż wielu ziomków może pochwalić się co najwyżej umiejętnością otwierania piwa bez ochlapywania sobie ryja, natomiast taki Michał Danielewicz, nota bene nominowany na autora okładkowej grafiki do nadciągającego wielkimi krokami Bizarro dla zaawansowanych, nie dość że potrafi swe wizje zwizualizować, to jeszcze całkiem sprytnie opisać przy użyciu literek.

Nie ma sprawiedliwości, oj, nie ma… A zatem dziś Michał występuje przed niedobroliterkową publicznością w podwójnej roli…

Zapraszamy do czytania i podziwiania.

W poszukiwaniu Groszków

W krainie mięsnego i niezrozumiałego piękna mieszkał Pudel, który ponad wszystko nie cierpiał schabu. Lecz nie ma się czemu dziwić, bo jeśli jest schab, to zawsze trafi się ktoś kto nim obrzuca.
W tak prowokującym środowisku Pudel wybrał sobie najdogodniejsze schronienie, jakie tylko mógł. Było nim ucho Grubasa. Sam wielkolud cechował się taką obszernością, że nie sięgał dłońmi do uszu. Szczytem jego umiejętności było podrapanie się po nosie bądź brzuchu. Co ciekawe, znał tylko dwa miejsca. Jednym z nich był fotel. Spływał z niego, aby udać się pod zielone gwiazdy, gdzie spadały gruszki oraz schaby. Z jednej z takich gruszek kiedyś wyszedł Pudel, jego celem zaś było odnalezienie pary Groszków. Nie mógł jednak opuścić Grubasa ze względu na otaczający go schab. Skutkiem takiego stanu rzeczy było ciągłe podszeptywanie tłuściochowi, aby nie przestawał jeść. W ostateczności Grubas rozrósł się tak bardzo, iż nie mógł się poruszać. Zmarł przywalony schabem oraz gruszkami, a wraz z nim schowany w uchu Pudel.

Grubas

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: