polskie centrum bizarro

Psychowizje Wita Kalety

In Grafika on 27 czerwca, 2015 at 6:00 am

ARROWHEADHello everybody (nie kojarzyć z pomarańczami), dawnośmy nie mieli graficznych doznań w przystępnym pakiecie dla was wszystkich i każdego obserwatora niedobrych z osobna. Na szczęście jak widzimy taki błąd, to natychmiast dążymy do jego naprawienia. I wcale nie robimy tego tak dziarsko, bo Paskud smaga nas ogonem o dziewięciu kotach… stop, kotem o dziewięciu ogonach. No, biczem takim. Oj nie, oj wcale. To wszystko dla waszych wrażeń estetycznych.

Dziś w temacie estetyki i wrażeń wspomaga nas Wit Kaleta. Co prawda już go trochę znacie, od literackiej i od graficznej strony… Ale nadszedł czas, by przedstawił się oficjalnie, z dużą ilością kolorowo-wykręconych obrazków jako wizytówką. Enjoy the show!

h

Psychowizje Wita Kalety

h

I tak, moglibyśmy się rozwodzić nad tym, jaki Wit jest fajny; jak fajne są jego prace; jak udanie klecą ze schizoidalnych stworzeń, westernowych mrugnięć okiem i poniekąd nielekkiej psychodelii coś zupełnie niespotykanego. Jednak oddamy po prostu głos naszemu artyście. Gdy sam wam powie coś o sobie, zobaczycie wyraźnie, że to twórca wyjątkowy. I do bizarro pasujący jak mało kto, czy nawet może mało co.

A sam Wit o sobie mówi:

Jeśli chodzi o mnie, to jestem samoukiem i zawodowym grafikiem od około 7 lat. Od jakichś 3 zajmuję się głównie UI designem. Ilustracje robiłem głównie dla siebie, ale nie przeszkadzałoby mi robienie ich również dla kogoś innego. Poza tworzeniem obrazków interesuję się kryptozoologią, paleozoologią i zwykłymi zwierzętami. Słucham country, bluegrass, muzyki klasycznej oraz hippisowskiego rocka i folku, a moi ulubieni autorzy  to Pratchett i Dukaj. Moim ulubionym reżyserem jest Wes Anderson. Nie mam ulubionego filmu, ale podobają mi się Pociąg do Darjeeling, Tombstone, Gangi Nowego Jorku, Dobry, Zły i Brzydki, Złoto dla zuchwałych i seria Over the garden wall. Ponadto mam prawie 32 lata, urodziłem się w Tychach i chodzą pogłoski, że noszę obuwie.

Po tej introdukcji czas na to, co Wit stworzył. Powieki do góry, oczy szeroko rozwierać, bo jest co oglądać!

h

Wszystkie prezentowane grafiki należą do: Wit Kaleta © 2015.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

h

ARROWHEAD

h

kotek_bezwarstw

h

octogir1l

h

hipergoose

h

meLuzyna_dark

h

croc

h

slug1

h

***

h

Na dziś to tyle Wita, choć nie ma wątpliwości, że będzie u nas regularnie gościł. A jak wy chcecie zagościć u niego, poniżej podwieszamy linki do jego stronek w Sieci:

h

Strona na Facebooku

Netowe portfolio

h

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: