polskie centrum bizarro

„Pytanie” by Michał Danielewicz

In Grafika, Opowiadania on 11 lipca, 2015 at 6:00 am

niedobreliterkitxtTajemnicą poliszynela jest fakt, że współpracownicy niedobrych literek są wszechstronnie utalentowanymi bestyjami. Tańczą, śpiewają falsetem, jeżdżą na monocyklach, przeskakują przez płonące obręcze, widzą zielone grizzly nie tylko z zamkniętymi oczami, płacą podatki i chodzą na wybory… Niektórzy posiedli nawet sztukę sklecania literek w mniej czy bardziej czytelne formy. Bywa, że formy owe są bizarryczne w smaku, jako Paskud przykazał.

Michał Danielewicz na ten przykład, nie dość, że z powodzeniem próbuje swych sił w (wy)tworach literackich, to jeszcze okrasza je cud-miód grafikami… W tym momencie siłą rzeczy powraca stare pytanie: „Co było pierwsze – jajko czy kura?”. Odpowiedzi raczej nie znajdziecie w tym wpisie.

No chyba…?

Pytanie 

Myślę sobie… jestem w grobie. Widząc własne odbicie, słowa te same wpadają do głowy w towarzystwie delikatnego uśmiechu. Jako optymista, nie mogę uciec od irracjonalnej zabawności własnej śmierci. Rozweselająca autodestrukcja psychiczna, której się poddaję w ciągłym poszukiwaniu sensu wszystkiego. Fraktalna harmonia określająca rzeczywistość doprowadza do szaleństwa. Nie ma dla mnie ucieczki od ciągłego rozmyślania, żadna używka nie może równać się ze smakiem odpowiedzi. Głęboka wiara w siebie powoduje, że nie mogę przestać szukać. Moją religią stało się ciągłe pytanie.

 

 

kszy1

 

W imieniu własnym, lokalnych kotów i wczesnych odmian jabłek, zapraszamy Was do odwiedzenia profilu Artysty na mordobooku. O, tutaj.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: