polskie centrum bizarro

„Zegar” by Michał Danielewicz

In Opowiadania on 1 stycznia, 2016 at 6:00 am

niedobreliterkitxtNiedobre literki cieszą się w pełni zasłużoną dobrą opinią w okolicy (tej i każdej innej, skoro pytacie) jako źródło wysokiej jakości szortali. Przyznajemy rację osobom i instytucjom nas chwalącym, zaiste jesteśmy wielcy w niewielkiej formie.

W tych okolicznościach nie dziwcie się więc, że na pierwszy noworoczny wpis Paskud wytypował kolejny króciak do publikacji. Kości wskazały Michała Danielewicza i jego Zegar. W ramach promocji dwa w jednym dorzucamy grafę, tudzież azaliż jednakowoż bądź, również autorstwa Michała Danielewicza. Będziemy modni i zgodni z rynkiem, w ramach trzeciego punktu programu dorzucimy jeszcze gorącego linka do danielewiczowego fanpage. Ot, tutaj. A reszta poniżej.

Zapraszamy do lektury!

h

Zegar

h

Jako osoba inteligentna widzisz więcej. Zatem więcej rzeczy może zaprzątnąć ci głowę, co z kolei może prowadzić do większej skali odchyleń w pojmowaniu rzeczywistości. Jeśli się rozwijasz, jeśli poszukujesz, to zauważasz w końcu pewne limity. Tym samym pewność siebie daje większą możliwość wpadnięcia w pułapkę szaleństwa. Zwłaszcza, kiedy wiesz czego chcesz. Oczywiście możesz również przyjąć cały świat, który dostajesz w narzędziach codziennego użytku. To skutecznie odciąga od obłędu. Czy jesteś osobą posiadającą wiarę? A jeżeli tak, to w co? I jak to godzisz z faktem, że nie ma zasad? Chyba, że wyznajesz własny porządek świata. Ale w tym wypadku – czy to nie jest już szaleństwo? Czy może objaw normalności? Wszystko wpada w koło. Nie ma zasad, bo przecież jesteś… Są zasady, bo przecież jesteś… Jedyną zasadą w tym wypadku jest zdarzenie. 0 albo 1, bo śmierć to nie zasada, śmierć to zjawisko. Czy to znaczyłoby, że czas to zasada?

Zegar prawidziwyS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: