polskie centrum bizarro

„Punkt widzenia” by Michał Danielewicz

In Opowiadania on Luty 5, 2016 at 6:00 am

niedobreliterkitxtO tym, że Punkt widzenia zależy od celi siedzenia wiadomo zazwyczaj od pierwszej odsiadki. Nie o przygodach penitencjarnych będzie dzisiejszy wpis. Dzisiaj azaliż na twórczego niedobrych literek przestwór oceanu wpływa okręt zwany filozofią. A może metafizyką? Hmm… Paskud ma pewną wiedzę o metach, mógłby nawet niejedno opowiedzieć o fizykach na nich się dziejących… ale to ciągle jeszcze nie ten rejestr.

Pozostańmy tajemniczy. Możemy sobie na to pozwolić, wszak aby zapoznać się z szortem Michała Danielewicza potrzebujecie ledwo kilka sekund. Przyda się ich nieco więcej, by rzecz należycie zrozumieć. A na okrasę grafika tegoż Michała, down below!

Zapraszamy do lektury!

h

Punkt widzenia

   –

Jeżeli uznaje się światłość za coś dobrego, a ciemność za coś złego, to czy rzeczywiście tak jest? Skoro światło wydobywa rzeczy z ciemności, to czy światło samo w sobie nie jest narzędziem, tak samo jak ciemność jest płótnem? Ciemność pozostaje zawsze ta sama, natomiast natężenie bądź kolor światła da się zmienić. Obcując z ciemnością można wyobrazić sobie, co dusza zapragnie. Wtedy jednak traci się kontakt z rzeczywistością. Natomiast im silniejsze światło, tym mniej pola do interpretacji, co też może zaowocować ślepotą. Chyba najlepiej by było używać narzędzi z rozwagą i unikać patrzenia czarno­białego. Jednak, aby to było możliwe, trzeba zdać sobie sprawę, że takowe istnieją. Im większy dystans, tym łatwiejsze życie.

Ludzie71

h

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: