polskie centrum bizarro

Kutnowskie i Wrocławskie Dni Fantastyki 2016

In Patronat, Różne, różniste on 6 Maj, 2016 at 6:00 am

niedobreliterki2Już za progiem maj. A maj to… tak, oczywiście: majówka. A jak majówka to piwo, kiełbaska i grill. Tylko ile tego piwa i kiełbaski można? Są limity. Limitów nie ma natomiast umiłowanie literatury i – ogólnie – kultury fantastycznej.

Także w maju, w Kutnie, odbędą się Dni Fantastyki organizowane przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kutnie. Jeśli nie wiecie, gdzie jest Kutno i jeśli wydaje się Wam, że wcale nie musicie wiedzieć, gdzie jest Kutno, to jesteście w stanie kompilacji głębokiej niewiedzy i głębokiego błędu. Zanim pomaszerujecie do mapy, by nadrobić zaległości geograficzne, rzućcie okiem poniżej, bo my – ekipa niedobra – z przyjemnością wyjaśnimy Wam, czemu na wspomniane wydarzenie warto rzucić okiem, najlepiej z bliska!

logoKDF

Pomimo, że Dni Fantastyki są organizowane w Kutnie po raz pierwszy, już rzut oka na program wystarczy, żeby zrozumieć, że to zacna impreza. Zresztą, najlepiej zobaczcie sami: link.

indeks

Nie po raz pierwszy natomiast Dni Fantastyki organizowane są we Wrocławiu. Ba, tamtejsza impreza liczy sobie już wiele wiosen. Pierwszą z nich była wiosna 2004 roku, czyli – jak to zgrabnie ujęli organizatorzy – jeszcze w erze przedfejsbukowej… Tak, wiemy, że jesteście zaskoczeni, ale fejsbuk nie istniał od zawsze. Powstał dopiero gdzieś pomiędzy trylobitami a tym lalusiem diplodokiem. Ale, ale… my nie o tym. Najważniejsze, że we Wrocku, stolicy zDolnego Śląska, spotkacie nieświętą trójcę w postaci Kaza Kyrcza Jr., Marka Grzywacza i Bartka Orlewskiego, czyli ni mniej ni więcej, ale ekipę Niedobrych Literek w najgorszej (czyt.: najlepszej) możliwej postaci! Czy czekacie jeszcze na jakąś zachętę? No to nie czekajcie, bo program 500+ wam nie pomoże! W ramach teasera podrzucamy link do informacji programowych specjalnego Panelu City – Horror – Apokalipsa, który to nasze dzielne trio zamierza bardzo na serio dla Was zrealizować.

city 3

W dodatku jest to tak zwany event specjalnej rangi. Podczas tego panelu odbędzie się premiera City 3 – nowego zbioru opowiadań ze znanego już dobrze czytelnikom polskiego horroru cyklu wydawnictwa FORMA.  Dodajmy, że ów zbiór redaktorską pieczą objęli także Kazek i Marek, czyli wiadomo, że jest w nim ostro, gęsto od klimatu grozy i z sensem. Do czasu premiery zbiorek możecie zamawiać wyłącznie na stronie wydawcy, ale zachęcamy również do stawienia się osobiście przed obliczami jego współtwórców. Słowem: musicie tam z nami być!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: