polskie centrum bizarro

„Odkrycie po latach” by Dariusz Bednarczyk

In Opowiadania on 22 marca, 2019 at 6:00 am

Niedobre dzisiaj z ważnym przesłaniem: ostrożnie z przyswajaniem informacji. Dariusz Bednarczyk poniżej daje przykład na to, jak drastycznie mogą się różnić dwie relacje dotyczące jednego zdarzenia. Ha! Niby wszyscy wiemy, ale czasem warto, aby nam ktoś przypomniał. No to Paskud usłużnie przypomina: na ból głowy najlepsza gilotyna!

Odkrycie po latach

Redakcja dotarła do kopii dokumentów, których oryginały znaleziono w miejscu prawdopodobnie ostatniego obozowiska zaginionej drużyny harcerskiej.

01.07.(nieczytelne)

Raport z akcji letniej

Podczas tegorocznej akcji letniej obozowaliśmy nad jeziorem (nieczytelne), niedaleko (nieczytelne). Pod komendą nieocenionego harcmistrza (nieczytelne), tytana pracy, mentora, wspaniałego wychowawcy i zdobywcy Karakorum, usuwając chaszcze, którymi następnie wypchano sienniki, wspólnym wysiłkiem harcerze oraz zuchy starsze wybudowali wzorowe obozowisko. Zapewniono pobór wody ze śluzy.

W ramach zdobywania sprawności chłopcy doskonalili swój warsztat, wykorzystując zasoby okolicznej fauny, starsze dziewczęta zaś sukcesywnie przygotowywały się do swojej roli. Zaproszono miejscowego proboszcza, a także inną ciekawą, reprezentacyjną dla regionu osobę, która przy wieczornym ognisku uraczyła słuchaczy niezmiernie interesującymi opowieściami ze swojego barwnego życia, obficie czerpiąc z bogatych doświadczeń zawodowych.

Dziewczęta z drużyny Kopciuszków zorganizowały konkurs na najpiękniejszy wianek. Z powodu utraty wianka dokonano jednej, regulaminowej dyskwalifikacji. Na podium stanęła zastępowa (nieczytelne). To ona została akuszerką, kiedy należało pomóc jednej z (nieczytelne) przy (nieczytelne). Za picie wina poza nawias chorągwi usunięto (nieczytelne).

Od kilku dni szaleją (nieczytelne) gwałtowne (nieczytelne). Poleciłem ponapinać (nieczytelne), aby uniknąć sflaczenia (nieczytelne).

Drużynowy (nieczytelne)

Pamiętnik znaleziony w menażce (śródtytuł pochodzi od redakcji)

Koszmar! Kuchnia wydawała tylko grochową z puszek i jagody (pod warunkiem, że je uprzednio zebraliśmy), bo szczury wyżarły dosłownie wszystko. Harcmistrz, ten stary (nieczytelne) i (nieczytelne) całe dnie leżał w swoim namiocie. Chlali z zastępową (nieczytelne) i żeby tylko. Kiedyś po pijaku wygadał pisarzowi, że Karakorum zna jedynie z neta, a w górach to był raz na Śnieżce, jeszcze w liceum. Materacy wcale nie było, ponieważ przehandlowali je w chorągwi. Aby wypchać sienniki, ścinaliśmy jakieś chaszcze. Później okazało się, że pole należy do proboszcza, któremu parafianie odmówili dalszego obrabiania za friko. Zawaliła się latryna, więc każdy łaził w krzaki. Dobrze, że nie było zimno.

Normalnie nic nie robiliśmy. Całymi dniami tylko podglądali dziewczyny w umywalni, znaczy młodsi, bo tamci to nie wiem gdzie, a te starsze wyglądały jak modelki i wieczorami chodziły na techno do wioski. Proboszcz miał odprawić mszę polową, ale się zalał u harcmistrza i o świcie zabrał go szofer. Zamiast niego na ognisko napatoczył się miejscowy grabarz. Nie wiedziałem, że zwłoki puszczają (nieczytelne). Rano nakryli go z jednym Kopciuszkiem. Pogotowie utknęło na drodze, więc poród odebrał ten kaszalot (nieczytelne), zwyciężczyni konkursu na najpiękniejszy wianek. Za chlanie wywalili (nieczytelne). Ale jaja, jakby przyjechała inspekcja, musieliby wywalić cały obóz. Ale (nieczytelne) miał zatarg z (nieczytelne). Najgorsze przyszło po gradobiciu, kiedy zerwało śluzę. Mówiłem, żeby nie urządzać tam punktu poboru. Uratowali nas z tartaku. Płyniemy teraz tratwami na wysepkę, grabarz zna tam każdy centymetr.

Zastępowy (nieczytelne)

PS.

List chowam w menażce.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: