polskie centrum bizarro

„Zaatakowany przez Holenderkę” by Dariusz Bednarczyk

In Opowiadania, Różne, różniste on 17 Maj, 2019 at 6:00 am

niedobreliterkitxtZastanawia Was czasami, do jakich wniosków dojdą przyszli -lodzy (archeolodzy, socjolodzy, etnolodzy, psycholodzy etc.), usiłujący zrozumieć naturę naszych czasów? Ludziom współczesnym niekiedy ciężko się połapać, o co biega globalnie i lokalnie, znać że -logów czeka niemały orzech do zgryzienia. Poniższy zestaw szortów bywałego już na dworze Paskuda Darka Bednarczyka, pozwoli Wam poczuć się trochę jak taki -log. Niewykluczone, że doznacie olśnienia i pojmiecie sens otaczającej nas matni. Albo zrozumiecie istotę związku bydła rogatego z piłką nożną. Wszak są rzeczy na Ziemi i niebie, które nie śniły się filozofom. Jedną z nich niechybnie jest dwór Jednookiego i wysypujące się ze niego literki. Małe, duże i kudłate…

 

Zaatakowany przez Holenderkę

Neeskens # 1951

Z poważną raną otrzewnej trafił na izbę przyjęć motorowerzysta, którego zaatakowała poruszająca się poboczem Holenderka. Do zdarzenia doszło na drodze między Brzyngdziółkiem, a Sarnim Dołem. Pięćdziesięciotrzyletni motorowerzysta został znienacka zaatakowany podczas prawidłowo wykonywanego manewru wymijania. Sprawczyni przemieszczała się w zajmującej prawe pobocze kolumnie. Nie wiadomo co było przyczyną. Wątpliwe, aby pochodzenie sprawczyni miało jakikolwiek wpływ na przebieg zdarzenia. Czarno-biali przybysze z Fryzji znani są ze spokojnego usposobienia, jednak to przecież bydło i przy bezpośrednich kontaktach zawsze koniecznym jest zachować należytą uwagę.

Podczas wymijania sześciu krów jedna z nich nieoczekiwanie wbiła róg w prawą część podbrzusza poszkodowanego. Ranny, któremu na razie nie zagraża niebezpieczeństwo utraty życia, przeszedł skomplikowaną operację. Policja ustala.

Problem cebuli

Hare Shelter” 2011, nr 1, s. 24.

Roztyła w jędrne ciało cebula jest niezwykle istotnym elementem diety w tamtych rejonach globu. To bez mała surowiec strategiczny, bez niej ani rusz. Kiedy jej brakuje, natychmiast rusza import interwencyjny. Tak się składa, iż najszybsze dostawy przy zachowaniu najkorzystniejszych cen gwarantuje najbliższy sąsiad, a zarazem największy wróg. Pod koniec zeszłego roku braki na rynku osiągnęły taki pułap, iż nadzwyczajny wzrost importu spowodował niesłychaną podwyżkę cen u tradycyjnego dostawcy. Wywołało to powszechne oburzenie w kraju eksportera, albowiem importer podobnie jak za miedzą eksporter, tradycyjnie postrzegany jest jako największe zagrożenie. „Ceny rosną, bo oni żrą naszą cebulę”! – pod takimi hasłami w całym kraju ruszyły masowe demonstracje, skrzętnie wykorzystywane przez opozycję. W ich efekcie wystraszony rząd niezwłocznie wstrzymał eksport. Brak cebuli oczywiście natychmiast wywołał szok cenowy u dotychczasowego importera. Doszło do skokowej inflacji i antycypującej rychłą podwyżkę stóp procentowych paniki na miejscowej giełdzie. Po obu stronach granicy powołano centra antykryzysowe. Aby zapobiec dalszej eskalacji, pojawiły się głosy o pilnej konieczności zwołania bilateralnego spotkania na szczeblu ministrów spraw zagranicznych. Niezależnie od podjętej inicjatywy, siły zbrojne obu krajów postawiono w stan najwyższego pogotowia.

Bardzo krótki przegląd tytułów prasowych # 2014

Dwie dywizje niezgody”

Holocaust i kicz”

Kąsajcie reżim”

Jednak szafot”

Zbrodnia bez kary, klęska sądownictwa”

Proces o wiadro”

Wydawca „Mein Kampf” skazany za naruszenie praw autorskich”

Psychoza”

Umorzone skopane wiadro”

Profesor popełnił plagiat”

Amerykańskie statystyki gwałtu”

Wydawca „Mein Kampf” będzie sądzony jeszcze raz”

Niemcy nie chcą płacić za zbrodnie wojenne”

Osądzone ludobójstwo”

Ciemna strona reggae”

Okupacja bez gwałtu”

Afryka sądzi swoich rzeźników”

Wojownicy i ofiary”

Serce z plastiku”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: