polskie centrum bizarro

„Referendum w sprawie zagazowywania dzieci” i inne by Dariusz Bednarczyk

In Opowiadania on 16 czerwca, 2020 at 10:59 pm

niedobreliterkitxtDziś krótko. Więc zapowiedź krótka. Krótko, choć trzy razy. Co się chwali. Nie każdy potrafi. Ale nie o tym.

Świat jest dziwny. Doniesienia zeń płynące – dziwne. Można zachodzić w głowę. Tylko po co. Lepiej opisać. Zdać raport. Co też uczynił Dariusz Bednarczyk. Nasz Dariusz Bednarczyk. Tu, na Niedobrych Literkach.

Przeczytać. Zapamiętać. Dziwić się dalej.

 

h

Referendum w sprawie zagazowywania dzieci

h

www.biuletyn.prpo.pl

Powiatowy Rzecznik Praw Obywatelskich w liście do miejscowych władz, właściwych w segmencie polityki społecznej, zaapelował o zwołanie referendum w sprawie ostatnich zagazowywań. W swym piśmie zwrócił się z wątpliwościami odnośnie domniemanej pochopności przedsięwziętych działań, ponadto zasygnalizował kwestie natury zaufania publicznego. Według PRPO trudno myśleć o budowaniu trwałej i demokratycznej wspólnoty obywatelskiej, jeśli pozbawiana jest ona jakiejkolwiek możliwości niosącego skutki prawne wyrażania opinii, nawet w przypadku sytuacji nadzwyczajnej. W związku z tym przedłożył do rozważenia odnośnym władzom projekt zorganizowania referendum w przedmiotowej sprawie, podkreślając, iż do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia, wszelkie decyzje władz w danej kwestii nie podlegają wstrzymaniu, co jest zresztą zgodne z przyjętymi procedurami.

Bezlitosne są statystyki

 

„AKN Amandla News” 2001 nr 4, s. 14

Pod koniec XX wieku, ministerka zdrowia rozesłała do wszystkich bez wyjątku urzędów zdrowia oraz co ważniejszych urzędników państwowych odpis rozdziału książki amerykańskiego publicysty W. Coopera. Cóż w tym intrygującego? Otóż autor ten w tejże publikacji przedstawiał się jako „czołowy ekspert do spraw UFO”. Gdzie Rzym, a gdzie Krym, ktoś zapyta? Na co urzędnikom państwowym, do tego zatrudnionym w resorcie zdrowia, lektura z zakresu kosmitów? I tu srodze się mylisz, drogi czytelniku. Czołowy kosmitolog dowodził bowiem w niniejszej publikacji, że nie kto inny jak Illuminati, czyli tajna, doskonale zakonspirowana organizacja mająca za cel opanowanie świata,  sprowadziła AIDS do naszego pięknego kraju w 1978 r. Po co? Aby zmniejszyć populację czarnoskórych Afrykanów, utrwalając tym samym dominację białych. Cóż jeszcze według pana Coopera? Ziemię kontrolują kosmici, posługując się do lotów nad ziemią niewykrywalnym wehikułem wybudowanym przy pomocy, a jakże, USA!

W odpowiedzi na nasze pytania w tej sprawie pani minister odparła: „To była tylko rutynowa, urzędowa wymiana informacji”. Mhmm, następnie w wywiadzie radiowym zacna pani minister zaprzeczyła jakoby HIV wywoływał AIDS, a parę dni później zwolniono dociekliwego radiowca.

Ale co tam, daleko szukać? Niebawem tę samą kwestię  podważył nasz Pan Prezydent, publicznie kwestionując fakt prostej zależności pomiędzy HIV a AIDS. Była to światowa konferencja poświęcona tejże chorobie.

A na koniec garść mądrości ludowych:

‒ „Od mojego mężczyzny chcę spermy, a nie gumy. Gdybym kiedykolwiek spotkała kogoś, kto chce używać tej rzeczy, wyrzuciłabym go z łóżka. To odbiera całą radość z seksu”.

‒ „Używam gumy i plastiku tylko wtedy, kiedy pada” ‒ dodała inna nauczycielka.

No to jeszcze z drugiej mańki: „W ciągu pięciu miesięcy byłem na pogrzebach pięciu moich nauczycieli. Nie ma tam teraz kto uczyć”. ‒ Tak w jednej ze stacji telewizyjnych opowiadał  dyrektor szkoły podstawowej w Nyanga. Szukać innej pracy?

900 tysięcy uczestników IX Ścieżki Zdrowia Za+

h

„L’ Empereur Tomato- Ketchup” # 22

Ścieżka Zdrowia Za+ jest od kilku lat jedną z największych. W roku bieżącym tę wspaniałą imprezę ukończyło 900 tysięcy biegaczy. To kolejny rekord!  Ubiegłego roku na dystansie 8 km udział wzięło 800 tysięcy. To już dziewiąty rok! Zawodnicy nie oszczędzają się, składając tym samym hołd i szczere wyrazy, biegnąc w szpalerze licznie zgromadzonych kordonów szczerze przywiązanej publiczności. Na wszystkich uczestników zaraz za linią mety czekają nagrody. W poprzednich latach organizatorzy dopuszczali się pewnych uchybień, co sprawiało, iż liczba kończących nie wpisywała się w oczekiwania. W końcu usunięto ten problem skutecznie, dopuszczając do startu odpowiednio wyższą liczbę biegaczy, choć wiąże się to z nieco większymi wymaganiami wobec organizatorów. Należy wyrazić zadowolenie, iż wreszcie służby stanęły na wysokości zadania, dbając o wzorowe przeprowadzanie ekshumacji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: